08:32 09 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1286
  • RUB80.4584
Latvijā
Saņemt īso saiti
41

Valsts iestādes varēs ietaupīt aptuveni miljonu eiro no budžeta līdzekļiem, ja atteiksies no automašīnu nomas un izmantos Saeimas autobāzi.

RĪGA, 23. jūlijs — Sputnik. Izdevumu samazināšanai Saeimas Publisko izdevumu komisija piedāvā ministrijām pakāpeniski atteikties no jauno automobiļu iegādes un nomas, raksta skaties.lv.

Tā vietā ministrijām tiek piedāvāts izmantot Saeimas Autobāzes pakalpojumus. Saskaņā ar Saeimas komisijas datiem, atteikšanās no automobiļu nomas ļautu ietaupīt aptuveni miljonu eiro budžeta naudas gadā.

Pēc komisijas vadītāja Andra Bērziņa teiktā, tas arī ļaus palielināt Saeimas Autobāzes slodzi, kas jau vairākkārt tika kritizēta par dīkstāvēm. Tomēr jau tagad zināms, ka aptuveni puse resoru atteikušies no šī piedāvājuma.

Saskaņā ar Valsts kancelejas direktora Jāņa Citkovska teikto, pārējie ir gatavi izskatīt pāreju uz Saeimas autoparka izmantošanu tajā gadījumā, ja tas būs ekonomiski izdevīgāk.

"Ministrijas mums norāda, ka tās ir vērtējušas jau iepriekš. Ir salīdzinātas izmaksas Saeimas autobāzei ar privātā sektora alternatīviem piedāvājumiem. Tie ir jautājumi, pie kuriem pašai Saeimas autobāzei ir jāstrādā," — teica Citkovskis.

Projektu kritizējusi bijušā Saeimas Publisko izdevumu komisijas vadītāja Elīna Siliņa. Viņa norāda, ka pieredze rāda, ka lētāk braukt ar taksometru, nevis ar Saeimas auto.

"Saeima grib kļūt par taksometra pakalpojumu piedāvātāju bez konkurences. Bet tā nebūt nav gatava šādam pakalpojumam," — uzsvēra Siliņa. Saeimas autobāzē pašlaik ir 74 transporta vienības un tās budžets sastāda 2,4 miljonus eiro.

Pēc temata

Latvijas aizsardzības budžets aug vēja spārniem
2017. gadā visstraujāk augs aizsardzības un sabiedriskās kārtības budžeti
Latvijas iedzīvotāji nosaukuši budžetā deficīta iemeslus

Galvenie temati