04:44 21 Janvāris 2018
Tiešraide
Ārsts. Foto no arhīva

Ģimenes ārsti turpinās streiku

© Sputnik / Alexander Vilf
Latvijā
Saņemt īso saiti
Ģimenes ārstu streiks (28)
14

Streikojošo ģimenes ārstu un premjerministra Māra Kučinska tikšanās laikā nav izdevies panākt kompromisu nozīmīgākajos jautājumos, un streiks turpināsies.

RĪGA, 7. jūlijs — Sputnik. Latvijas Ģimenes ārstu asociācija (LĢĀA) nepārtrauks streiku pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski, vēsta Mixnews.lv.

Pēc tikšanās ar premjerministru Māri Kučinski ceturtdien tika panākts kompromiss par pieslēgšanos veselības aprūpes elektroniskajai sistēmai, taču asociācija joprojām nav saņēmusi piedāvājumus par kapitācijas summas palielināšanu (izmaksām par pacientiem).

LĢĀA vadītāja Sarmīte Veide uzsvēra, ka ģimenes ārsti neatkāpsies no šīs prasības, taču premjera ierosinājumos iekļauts tikai punkts par algu pieaugumu saskaņā ar reformu plānu. No mediķu viedokļa ļoti svarīgi ir panākt kapitācijas palielināšanu, lai nodrošinātu prakses uzturēšanu, kuras ik gadus prasa aizvien lielākus izdevumus.

Streika komiteja gatavo atbildes ierosinājumus, ko iesniegs premjerministram jau šodien. Tāpat LĢĀA lūdz Kučinski ieplānot tikšanos ar komiteju nākamās nedēļas sākumā, lai izskatītu viņa ierosinājumus.

Ģimenes ārstu streiks sākās 3. jūlijā. Tajā piedalās vairāk nekā 600 mediķi no visas valsts. Ārsti apņēmušies streikot līdz brīdim, kad viņu prasības tiks izpildītas pilnībā.

Temats:
Ģimenes ārstu streiks (28)

Pēc temata

Ģimenes ārsti nepiekrīt strādāt par 1049 eiro mēnesī
Kā ārstēties ārstu streika laikā
Rezidentūras mediķi atteikušies aizvietot ģimenes ārstus streika laikā

Galvenie temati