04:03 11 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Latvijā
Saņemt īso saiti
120

Krievijas tranzīta zuduma rezultātā Latvija var zaudēt daļu dzelzceļa maģistrāļu, jo tas nodrošināja dzelzceļa rentabilitāti un ļāva atmaksāties infrastruktūras uzturēšanas un remonta izdevumiem.

RĪGA, 27. jūnijs — Sputnik. Baltija var zaudēt daļu dzelzceļa maģistrāļu, ņemot vērā ekonomisko attiecību pasliktināšanos ar Krieviju, vēsta portāls  New Inform.

Latvijas Ekonomikas ministrijas pārstāvis Edgars Tavars informē, ka dažu mēnešu laikā ogļu un citu preču tranzīts no Krievijas cauri jūras ostām ir samazinājies gandrīz līdz nullei.

Ja situācija nemainīsies, eksperti prognozē Latvijas, Lietuvas un Igaunijas "ekonomisko paralīzi".

Pārvadājumu apjoma samazināšanās vērojama ne tikai Latvijas ostās — arī dzelzceļš nav noslogots pilnībā. Latvija var izjust ne tikai tiešus ekonomiskos zaudējumus, ko nes par kravas pārvadājumiem nesaņemtie ienākumi, un darba vietu samazināšanos, bet arī zaudēt daļu pašu maģistrāļu, raksta izdevums.

Krievijas tranzīts nodrošināja Latvijas dzelzceļa rentabilitāti, jo tikai dzelzceļa infrastruktūras uzturēšanai, ceļu, semaforu, tehnisko posteņu un pārējās saimniecības remontam vajadzīgas palielas naudas summas.

Sākotnējās aplēses liecina, ka Krievijas tranzīta samazināšanās dēļ transporta nozare nesaņems 250 miljonus dolāru, savukārt štatu samazināšana varētu skart 30 tūkstošus cilvēku.

Pēc temata

Latvija pauž rūpes par Krievijas naftas tranzīta aizstāšanas iespējām
Samazinājies pārkrauto kravu apjoms Ventspils ostā
Lembergs: demaršs "Ziemeļu straumes 2" jautājumā maksājis Latvijai 40% kravu apgrozījuma

Galvenie temati