18:37 03 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Latvijā
Saņemt īso saiti
92

Saraksts "Saskaņa"/"Gods kalpot Rīgai" ieņēmis pārliecinošu līdera vietu balsu skaita ziņā.

RĪGA, 4. jūnijs — Sputnik. Dati no vēlēšanu iecirkņiem Rīgā liecina, ka Ušakova un Amerika saraksts "Saskaņa"/"Gods kalpot Rīgai" saņēmis 51,54% balsu. 

Otro vietu balsu ziņā saņēmis Latvijas Reģionu apvienības un Mārtiņa Bondara vadītās partijas "Latvijas attīstībai" apvienotais saraksts (13,46%), trešā vieta tikusi Jaunajai konservatīvajai partijai (13,26%).

Par nacionālo apvienību "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK nobalsojuši 9,04% vēlētāji, par "Vienotību" — 6,13%.

Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) rīcībā esošie dati liecina, ka Latvijas pašvaldību vēlēšanās nobalsoja 50,25% vēlētāju. Lielākā vēlētāju aktivitāte bija vērojama Rīgā (58,17%), citās Latvijas pilsētās un novados iecirkņos ieradušies mazāk nekā puse balsstiesīgo. Iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās 2013. gadā nobalsoja 45,99% vēlētāju.

Pēc iecirkņu slēgšanas pl. 22:00 CVK vadītājs Arnis Cimdars paziņoja žurnālistiem sākotnējos datus. Pagaidu dati liecina, ka galvaspilsētas domē valdošā "Saskaņas" un "Gods kalpot Rīgai" apvienība nesaņems vairāk kā 50% balsu, kas varētu liecināt par nepieciešamību veidot jaunu koalīciju.

Saskaņā ar vēlētāju aptauju pēc vēlēšanām, visstabilākais pašreizējās varas stāvoklis ir Ventspilī, kur par pašreizējā mēra Aivara Lemberga partiju balsis atdevuši 60% vēlētāju.

Daugavpilī lielākais balsu skaits atdots par pašreizējā mēra Jāņa Lāčplēša partiju, otrajā vietā — "Mūsu partija", netālu — "Saskaņa" ar līderi Andreju Elksniņu.

Jāpiebilst, ka iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās sākotnējie dati vienmēr sakrita ar oficiālajiem rezultātiem.

Pēc temata

Divu dienu laikā Latvijā nobalsojuši vairāk nekā 75 tūkstoši cilvēku
Vakar vēlēšanās nobalsojuši 38 tūkstoši cilvēku

Galvenie temati