02:40 20 Jūnijs 2018
Tiešraide
  • USD1.1534
  • RUB73.8050
Ķirurģiskā operācija. Foto no arhīva.

Latvijā slēdz operāciju zāles mediķu trūkuma dēļ

© Sputnik / Sergei Guneyev
Latvijā
Saņemt īso saiti
177

Zemo algu dēļ medicīnas personāls turpina atstāt stacionārus, operāciju zāles stāv dīkā, brīdināja Rīgas Austrumu un Stradiņa slimnīcās.

RĪGA, 15. maijs — Sputnik. Latvijā trūkst mediķu, operāciju zāles stāv dīkā, raksta Mixnews.lv, atsaucoties uz "Latvijas Avīzi".

Zemo algu dēļ darbinieki turpina atstāt stacionārus, nācās slēgt operāciju zāles, mazinot darba apjomu, brīdināja valdību divu lielāko slimnīcu — Stradiņa un Rīgas Austrumu slimnīcas, ķirurģijas klīnikās. Stradiņa slimnīcā mēnesī tiks veiktas par 200 vēdera dobuma un vairogdziedzera operāciju mazāk, nekā līdz šim, jau trīs operāciju zāles nefunkcionē mediķu trūkuma dēļ.

Austrumu slimnīcā personāla trūkuma dēļ dīkā stāv sešas operāciju zāles. Līdz šim Stradiņa slimnīcas ķirurgi nosūtījuši valdei vēstuli, kurā informēja par situāciju un izsaka cerību, ka valde neklusēs un griezīsies pie premjera Māra Kučinska un finanšu ministres Danas Reiznieces Ozolas.

Iepriekš Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Dzemdību nodaļas darbinieki pieprasīja dubultot stundu tarifa likmi. Veselības ministre Anda Čakša nenoliedza, ka veselības aprūpē ir zemas algas, un teica, ka centīsies panākt, lai nākamgad mediķu algu palielināšanai tika piešķirti papildus 150 miljoni eiro.

Pēc temata

Latvija plāno līdz 2020. gadam tērēt veselības aprūpes finansējumam 4% no IKP
Mediķu arodbiedrība: Saglabājoties valdošajai Saeimas koalīcijai, valsts izmērdēšanas politika turpināsies
Mediķi piketēja pret rindām un nevienlīdzīgām algām

Galvenie temati