03:37 23 Oktobris 2018
Tiešraide
 • USD1.1494
 • RUB75.0427
Daugavpils domes deputāts Jurijs Zaicevs

VVC izteica pretenzijas Daugavpils deputātam par apsveikumiem krievu valodā

© Foto: Facebook / Юрий Зайцев
Latvijā
Saņemt īso saiti
40

Mēnesi pēc 23.februāra svētkiem VVC izteica pretenzijas Daugavpils domes deputātam par neatbilstošu kolēģu apsveikumu

RĪGA, 7.aprīlis — Sputnik. Daugavpils domes deputāts Jurijs Zaicevs saņēma brīdinājumu no Valsts valodas centra (VVC), ziņo portāls EADaily.

VVC izsaka pretenzijas deputātam sakarā ar to, ka viņš kolēģus apsveica ar 23.februāra svētkiem krieviski, nevis valsts valodā.

Inspekcijas pārstāve Sarmīte Pāvulēna aicināja, lai turpmāk Zaicevs, kā pienākas amatpersonai, līdzīgos gadījumos izmanto tikai valsts valodu.

Deputāta atbilde izrādījās tik ironiska, un tai pat laikā ļoti asa.

"Tāda inspekcijas gādība par to, kā "pareizi" jāsveicina Sarkanās Armijas dienā, izraisa bažas par viņas lojalitātes līmeni mūsu valstij! Bet ja runāt nopietni, līdzīgas vēstules es uzskatu par kārtējo pierādījumu tam, ka šo uz budžeta parazitējošo dienestu ir jāatlaiž. Labums no tās tāds pats kā no audzēja ķermenī… Un līdz ar to brīvos līdzekļus piedāvāju novirzīt Daugavpils vajadzībām, kura cieš no valsts mākslīgi radītā naudas trūkuma. Mums tieši tik pietiktu, lai paceltu bērnu pabalstus desmit reizes, līdz 3000 eiro. Mani dara dusmīgu tas, ka Rīgā sēdošā ierēdne par nodokļu maksātāju naudu sacer šo tā saucamo "dokumentu". Man nošķaudīties uz šo bezjēdzīgo papīru. Kā sveicu savus kolēģus 23.februārī krieviski, tā arī turpināšu to darīt! Tā ir mana darīšana, kādā valodā svinēt svētkus, " — paziņoja Zaicevs.

Pēc temata

Tiesa noraidījusi Ušakova apelāciju par VVC piespriesto sodu
VVC sācis Ventspils mēra darbības pārbaudi par uzrunu krievu valodā
"Korovka" īstam latvietim: uzņēmējs "troļļo" VVC

Galvenie temati

 • IKEA veikala atklāšana Rīgā

  Jau tuvākajos mēnešos Latvijas iedzīvotājiem radīsies iespēja pasūtīt internetā zviedru kompānijas IKEA preces.

  9
 • Vakcinācija

  Vakcīnu skaits ir pietiekams bērniem un steidzamajām injekcijām cilvēkiem, kuri saskārušies ar slimniekiem, taču plānveida vakcīnas pieaugušajiem nāksies atlikt.

  4
 • Krievijas Raķešu un artilērijas zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis Konstantins Sivkovs

  Rietumi tic, ka Krievijā drīz sāksies "krāsainā" revolūcija un, aizbildinoties ar humāno operāciju, būs iespējams sākt dabas resursiem bagātās valsts okupāciju, uzskata Krievijas Raķešu un artilērijas zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis Konstantins Sivkovs.

  59