17:17 25 Februāris 2020
Tiešraide
  • USD1.0840
  • RUB70.7943
Latvijā
Saņemt īso saiti
128

Jaunā direktore Ināra Kehre atbilst virknei Kultūras ministrijas prasību kultūras iestādes vadītāja amata pretendentiem.

RĪGA, 17. marts — Sputnik. Latvijas Kultūras ministrijas konkursā par VSIA "Rīgas cirks" valdes locekļa amatu uzvarējusi viena no fonda "Viegli" dibinātājām Ināra Kehre, informē Baltnews.lv.

Rīgas cirka ilggadējās direktores un mākslinieciskās vadītājas Lolitas Lipinskas pilnvaras noslēdzās 2016. gada 31. decembrī, un Kultūras ministrija izludināja konkursu šim amatam, lai uzticētu cirka vadību "konkurētspējīgam profesionālim".

Grūstošais Rīgas cirks. Foto no arhīva
© Sputnik / Oksana Dzadan

KM uzsvēra, ka Rīgas cirkam nepieciešamas pārmaiņas – tam jākļūst par daudzfunkcionālu iestādi, kur noritēs ne tikai cirka, bet arī muzikālie, deju un citi priekšnesumi. Ināra Kehre iesniedza plašu Rīgas cirka attīstības koncepciju, kas ļauj to pārvērst par mūsdienīgu kultūras un cirka mākslas centru.

Labdarības fonds, kura dibināšanā piedalījusies jaunā Rīgas cirka vadītāja, tika izveidots 2010. gadā. Tā darbības mērķis ir daiļrades atbalsts un attīstība Latvijā, īstenojot latviešu dzejnieka Imanta Ziedokļa idejas un vērtības.

Kandidātu minimums

Kultūras ministrijas izsludinātajā atklātajā konkursā Rīgas cirka valdes locekļa amatam tika iesniegti seši pieteikumi. Tos vērtēja īpaša komisija, un pretendentiem tika izvirzīta virkne prasību.

Konkursa pretendentiem izvirzītās prasības bija nevainojama reputācija, akadēmiskā augstākā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība sociālajās vai humanitārajās zinātnēs. Starp obligātajām prasībām bija arī vismaz 2 gadu darba pieredze vadošā amatā, teicamas latviešu valodas un vismaz 2 svešvalodu (tostarp angļu valodas) zināšanas.

Pretendentiem bija vajadzīga izpratne par kultūras nozares funkcionēšanu, zināšanas un izpratne par valsts kapitālsabiedrības darbību un vadību un labas komunikācijas prasmes. Saskaņā ar Kultūras ministrijas ieceri, nākamajam cirka vadītājam varētu noderēt darba organizācijas un vadības prasmes, stratēģiskā, konceptuālā un radošā domāšana. Kultūras iestādes nākamā vadītāja darba atalgojums – 2128 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Pēc temata

Atkal arēnā: Rīgas cirks dodas viesizrādēs
Rīgas cirka mākslinieki vāc parakstus par tā saglabāšanu
Nāvējoša numura nebūs: līdz 1. decembrim cirks nesabruks

Galvenie temati