16:47 13 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Latvijā
Saņemt īso saiti
70

Krievijas vēstnieks Latvijā Jevgeņijs Lukjanovs pastāstīja intervijā LNT, ka cer uz abu valstu attiecību uzlabošanos viņa darbības laikā.

RĪGA, 4. februāris – Sputnik. Jaunais Krievijas vēstnieks Latvijā Jevgeņijs Lukjanovs noskaņots uz abu valstu attiecību uzlabošanos. Šo viedokli viņš pauda intervijā televīzijas pārraidē "Novosti LNT".

"Savas pirmās vizītes laikā pie ministra es norādīju, ka savu uzdevumu varēšu uzskatīt par izpildītu, ja dienā, kad ieradīšos pie viņa atvadu vizītē pirms atgriešanās Maskavā, mēs būsim vienisprātis par to, ka mūsu attiecības ir kļuvušas kaut mazdrusciņ labākas," – pastāstīja diplomāts. 

Lukjanovs tiks akreditēts Krievijas vēstnieka Latvijā postenī 7. februārī. Šodien, pirmās tikšanās laikā ar Lukjanovu Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pauda bažas par situāciju Ukrainas austrumos un aicināja Krieviju konsekventi pildīt Minskas protokolus.

Tikšanās laikā Rinkēvičs atzīmējis, ka Krievija ir Latvijas kaimiņš un, neskatoties uz domstarpībām vairākos principiālos jautājumos, viņi ir gatavi sadarboties jomās, kas sekmē praktisko un nozaru sadarbību, it īpaši transporta un kultūras jomās, robežu demarkācijas, nelegālās migrācijas un organizētās noziedzības apkarošanas jautājumos.

Maijā Latvijā plānota Latvijas un Krievijas starpvaldību komisijas kārtējā sēde. "Mēs esam gandarīti par Latvijas un Krievijas līdzšinējo pārrobežu sadarbību," – pavēstīja Rinkēvičs.

Puses pauda vienprātību par nepieciešamību turpināt darbu pie Latvijas un Krievijas Ārlietu ministriju sadarbības plāna nākamajam periodam.

Pēc temata

Rīgā ieradies jaunais Krievijas vēstnieks Latvijā
Latvijas ārlietu ministrs pastāstīja, kas gaidāms no jaunā Krievijas vēstnieka

Galvenie temati