16:26 27 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Latvijā
Saņemt īso saiti
34

No 2018. gada mikrouzņēmuma nodokļa likme būs 15%. Normas, kas noteica darba devējiem pienākumu veikt minimālās valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas par darbiniekiem, ir atceltas.

RĪGA, 23. decembris — Sputnik. Tie nodokļu maksātāji, kuri ar 2017.gada 1.janvāri vēlas iegūt vai atgūt mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusu vai atteikties no tā, to varēs izdarīt, iesniedzot Valsts ieņēmumu dienestam (VID) pieteikumu līdz 31.janvārim, aģentūru LETA informēja VID.

Pieteikumus var aizpildīt brīvā formā un nosūtīt VID pa pastu vai iesniegt VID elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS) kā nestrukturētu dokumentu.

VID atgādina, ka 20.decembrī Saeimā ir pieņemti grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā un likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu", nosakot, ka 2017.gadā mikrouzņēmumu nodokļa likme mikrouzņēmuma apgrozījumam līdz 7000 eiro ir 12%, savukārt apgrozījumam virs 7000 eiro — 15%.

Sākot ar 2018.gadu, mikrouzņēmuma nodokļa likme būs 15%. Tāpat ir atceltas normas, kas noteica darba devējiem pienākumu veikt minimālās valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas par darbiniekiem.

Taču VID vērš uzmanību, ka šie likuma grozījumi vēl nav izsludināti. Tāpēc, pieņemot lēmumu par mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusa maiņu, VID aicina nodokļu maksātājus iepazīties un izvērtēt šos likumu grozījumus.

Pēc temata

Saeima vienojusies par MUN likmes grozījumiem
Koalīcija neatbalstīs pieprasījumu par finanšu ministres demisiju
Saeima vērtēs ieceri nākamgad palielināt MUN likmi līdz 15%

Galvenie temati