Mainīt mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusu varēs līdz 31.janvārim

Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
No 2018. gada mikrouzņēmuma nodokļa likme būs 15%. Normas, kas noteica darba devējiem pienākumu veikt minimālās valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas par darbiniekiem, ir atceltas.

RĪGA, 23. decembris — Sputnik. Tie nodokļu maksātāji, kuri ar 2017.gada 1.janvāri vēlas iegūt vai atgūt mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusu vai atteikties no tā, to varēs izdarīt, iesniedzot Valsts ieņēmumu dienestam (VID) pieteikumu līdz 31.janvārim, aģentūru LETA informēja VID.

Pieteikumus var aizpildīt brīvā formā un nosūtīt VID pa pastu vai iesniegt VID elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS) kā nestrukturētu dokumentu.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Foto no arhīva - Sputnik Latvija
Raimondu Vējoni satrauc augošā plaisa starp sabiedrību un valdību

VID atgādina, ka 20.decembrī Saeimā ir pieņemti grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā un likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu", nosakot, ka 2017.gadā mikrouzņēmumu nodokļa likme mikrouzņēmuma apgrozījumam līdz 7000 eiro ir 12%, savukārt apgrozījumam virs 7000 eiro — 15%.

Sākot ar 2018.gadu, mikrouzņēmuma nodokļa likme būs 15%. Tāpat ir atceltas normas, kas noteica darba devējiem pienākumu veikt minimālās valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas par darbiniekiem.

Taču VID vērš uzmanību, ka šie likuma grozījumi vēl nav izsludināti. Tāpēc, pieņemot lēmumu par mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusa maiņu, VID aicina nodokļu maksātājus iepazīties un izvērtēt šos likumu grozījumus.

Ziņu lente
0