10:54 24 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB91.1009
Latvijā
Saņemt īso saiti
109

Cilvēktiesību pilnvarotais Latvijā Juris Jansons pastāstīja, kā plāno cīnīties ar nabadzību valstī un kādus priekšlikumus viņš iesnidzis valdībai.

RĪGA, 5. decembris — Sputnik. Lai mazinātu nabadzības problēmas Latvijā, tiesībsargs Juris Jansons sola censties panākt straujāku minimālās algas pieaugumu, ziņo aģentūra LETA.

Jansons šorīt LNT stāstīja, ka ir saņēmis atbildes vēstuli no valdības par nabadzības mazināšanā paveikto un vēl plānoto. Vēstule it kā esot gara, taču sistēmiski nabadzības problēmas risinājumi piedāvāti netiekot, stāstīja tiesībsargs un piebilda, ka tagad minētos jautājumus plānots pārrunāt ar labklājības ministru Jāni Reiru.

Taujāts, kas tad tieši valstij būtu jādara nabadzības problēmas risināšanai, Jansons precīzu atbildi nesniedza, vien sacīja, ka, piemēram, esot "jāķeras klāt" cilvēkiem, kas dzīvo zem nabadzības sliekšņa, kas esot aptuveni trešdaļa Latvijas iedzīvotāju.

Jansona vērtējumā, Latvijas sociālais budžets esošajā situācijā nevarot būt ilgtspējīgs. Ilgtspējas kāpināšanai esot jāpalielina sociālās iemaksas, līdz ar to tiesībsargs principā atbalstot valdības centienus, palielinot minimālās sociālās iemaksas.

Ja sociālās iemaksas netiek veiktas vai arī tās ir zemas, nākotnē šiem cilvēkiem jārēķinās ar to, ka viņi būs sociāli neaizsargāti, uzsvēra Jansons un piebilda, ka labāks varētu būt bijis valdības darbs, skaidrojot savas ieceres sabiedrībai. Mēs nevaram izrauties no nabadzības atvara, ja cilvēkiem šie jautājumi netiek skaidroti, piebilda tiesībsargs.

Tiesībsargs ir pārliecināts, ka Latvijā ir jāpārskata minimālā darba alga, lai cilvēks arī ar šādu atalgojumu spēj nomaksāt savus minimālos rēķinus. Jansons atzīmēja, ka šajā jautājumā viņa un Reira domas sakrīt. Viņš mēģināšot panākt arī augstāku minimālo ienākumu līmeni, par ko valdība baidoties lemt un arvien atliek.

Iepriekš Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš un Ventspils mērs Aivars Lembergs apgalvoja, ka obligātā sociālā nodokļa ieviešana var provocēt negatīvu bezdarba dinamiku un negatīvi ietekmēt Latvijas ekonomiku.

Pēc temata

Bezdarba līmenis Latvijā ir ES pirmajā desmitniekā
Latvijas Bankas vadītājs informē par Latvijas ārējiem parādiem
Eurostat: Latvijā uz nabadzības robežas dzīvo 610 tūkstoši cilvēku

Galvenie temati