07:13 11 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Latvijā
Saņemt īso saiti
51

Atsevišķi Latvijas un Igaunijas zivrūpniecības uzņēmumi varēs atsākt zivju konservu piegādi Krievijā, taču eksporta apjoms diez vai sasniegs iepriekšējo gadu radītājus.

RĪGA, 18. novembris — Sputnik. Pēc jaunā gada Krievijas tirgū varētu atgriezties šprotes un cita zivju produkcija no Latvijas un Igaunijas, ziņo aģentūra LETA, atsaucoties uz Krievijas federālā veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienesta "Rosseļhoznadzor" oficiālo pārstāvi Alekseju Aļeksejenko.

"Šobrīd mūsu speciālisti izpēta Baltijas uzņēmumu inspekciju rezultātus, mēs redzam, ka tajos zivju kūpināšanas tehnoloģija ir kļuvusi saudzējošāka," — Sočos notiekošā Vispasaules graudu forumā pastāstīja Aļeksejenko.

Spriežot pēc viņa vārdiem, ekspertiem būs vajadzīgas vēl vairākas nedēļas, tāpēc, visticamāk, pēc jaunā gada eksports varētu atsākties.

Latvijas šprotes. Foto no arhīva
© Sputnik / Максим Блинов

Vasaras vidū notikusi Krievijas lauksaimniecības produkcijas kontroles iestādes "Rosseļhoznadzor" inspektoru vizīte Latvijā. Divas speciālistu grupas pārbaudīja šprotu un dzīvnieku barības ražošanas uzņēmumus, kas saņēmuši sertifikātus tirdzniecībai ar Krieviju.

2015. gada jūnijā Krievijas lauksaimniecības produkcijas kontroles organizācija Rosseļhoznadzor aizliedza zivju produkcijas importu no Latvijas un Igaunijas, ņemot vērā to, ka minētā produkcija neatbilst Krievijas veterināri sanitārajām prasībām — zivju produkcijas sastāvā tika konstatētas aizliegtas un kaitīgas vielas.

Pēc temata

Kaļiņingradas apgabals kardināli risina šprotu jautājumu
Latvijas zinātnieki aizstāv gan doktora grādus, gan šprotes
Krievija pārbaudīs zivrūpniecības uzņēmumus Igaunijā un Latvijā
Zaudētie miljoni: cik Latvijai izmaksājis sankciju karš ar Krieviju

Galvenie temati