19:42 01 Decembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1968
  • RUB90.7837
Latvijā
Saņemt īso saiti
35

Valsts prezidents apsveic iedzīvotājus Lāčplēša dienas svētkos.

RĪGA, 11. novembris — Sputnik. Sveicot Lāčplēša dienā, Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzsver, ka bez karavīriem un zemessargiem Latvija nebūtu tik droša, informē LETA.

Raimonds Vējonis savā apsveikumā norādīja, ka valsts lepojas ar Latvijas armiju, zemessardzi un jaunsardzi.

"Jūs esat mūsu tautas spēka un drosmes simbols," pauž Vējonis.

Viņš uzsvēra, ka gandrīz pirms gadsimta karavīri izcīnījuši Latvijas neatkarību un bez viņu upura Latvijas nebūtu. Arī šodien karavīri un zemessargi pašaizliedzīgi sargā valsti.

Lāčplēša dienas svinēšana tika iedibināta īsi pēc 1919.gada 11.novembra — datuma, kurā Latvijas bruņotie spēki guva uzvaru pār skaitliski lielāko un arī labāk apbruņoto Rietumkrievijas brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku.

Latvijas armija izšķirošo uzbrukumu bermontiešiem sāka 9.novembrī, un, lai gan cīņas bija grūtas, jau 11.novembrī Bermonta karaspēks tika padzīts no Rīgas. Tiek uzskatīts, ka tieši šajās dienās izšķīrās 1918.gada 18.novembrī dibinātās Latvijas Republikas liktenis — lai gan Latvijas neatkarība bija pasludināta, valstī joprojām atradās vācu un krievu karaspēks. Tikai 1919.gadā, kad Latvijas Brīvības cīņu laikā Bermonta karaspēks tika padzīts no Rīgas, kļuva skaidrs, ka valsts ir atguvusi un nostiprinājusi savu neatkarību.

Latvijas Brīvības cīņas ilga no 1918.gada 18.novembra, kad tika proklamēta Latvijas Republika, līdz 1920.gada 11.augustam, kad tika noslēgts Latvijas-Krievijas miera līgums.

Pēc temata

Aizsardzības ministrija rosina ļaut NBS izmantot ārvalstīs reģistrētus auto Latvijā bez maksas
Latvijas zemessargu mācības nobiedējušas Salaspils iedzīvotājus
Aizsardzības ministrija guvusi mācību no lāpstu iepirkuma un pārbaudīs pirkumus pirms iegādes

Galvenie temati