Vējonis: armija un zemessargi – Latvijas drošības garants

© Foto : president.lvRaimonds Vējonis. Foto no arhīva
Raimonds Vējonis. Foto no arhīva - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
Valsts prezidents apsveic iedzīvotājus Lāčplēša dienas svētkos.

RĪGA, 11. novembris — Sputnik. Sveicot Lāčplēša dienā, Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzsver, ka bez karavīriem un zemessargiem Latvija nebūtu tik droša, informē LETA.

Raimonds Vējonis savā apsveikumā norādīja, ka valsts lepojas ar Latvijas armiju, zemessardzi un jaunsardzi.

"Jūs esat mūsu tautas spēka un drosmes simbols," pauž Vējonis.

Viņš uzsvēra, ka gandrīz pirms gadsimta karavīri izcīnījuši Latvijas neatkarību un bez viņu upura Latvijas nebūtu. Arī šodien karavīri un zemessargi pašaizliedzīgi sargā valsti.

Nēsājiet sarkanbaltsarkano: par godu Lāčplēša dienai sarūpēti 10 km lentīšu - Sputnik Latvija
Nēsājiet sarkanbaltsarkano: par godu Lāčplēša dienai sarūpēti 10 km lentīšu

Lāčplēša dienas svinēšana tika iedibināta īsi pēc 1919.gada 11.novembra — datuma, kurā Latvijas bruņotie spēki guva uzvaru pār skaitliski lielāko un arī labāk apbruņoto Rietumkrievijas brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku.

Latvijas armija izšķirošo uzbrukumu bermontiešiem sāka 9.novembrī, un, lai gan cīņas bija grūtas, jau 11.novembrī Bermonta karaspēks tika padzīts no Rīgas. Tiek uzskatīts, ka tieši šajās dienās izšķīrās 1918.gada 18.novembrī dibinātās Latvijas Republikas liktenis — lai gan Latvijas neatkarība bija pasludināta, valstī joprojām atradās vācu un krievu karaspēks. Tikai 1919.gadā, kad Latvijas Brīvības cīņu laikā Bermonta karaspēks tika padzīts no Rīgas, kļuva skaidrs, ka valsts ir atguvusi un nostiprinājusi savu neatkarību.

Latvijas Brīvības cīņas ilga no 1918.gada 18.novembra, kad tika proklamēta Latvijas Republika, līdz 1920.gada 11.augustam, kad tika noslēgts Latvijas-Krievijas miera līgums.

Ziņu lente
0