07:54 15 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Latvijā
Saņemt īso saiti
85

Krievija kavē dzelzceļa maģistrāles Rail Baltica būvdarbus, lai Latvijai "nekā nepaliktu", uzskata Valdis Zatlers.

RĪGA, 8. novembris — Sputnik. Krievija cenšas aizkavēt projekta Rail Baltica īstenošanu, Latvijas televīzijas ēterā pavēstījis bijušais valsts prezidents Valdis Zatlers.

Tas tiek darīts ar nolūku, lai šeit vispār nekā nepaliktu, kad Krievija izvedīs tranzītu no Latvijas, pauda pārliecību Zatlers.

Eksprezidents atzina, ka tranzīta jomā Krievijas kravas patiešām nodrošina lielu apjomu, taču viņš uzskata, ka Latvijai ir jāmeklē jauni virzieni.

"Nevaram izlikties, ka nekas nenotiek. Krievija jau pirms desmit gadiem paziņoja, ka tranzīts būs tāds, kāds tas pašlaik kļūst," – atgādināja Zatlers un piebilda, ka Latvijai ir bijis laiks tam sagatavoties.

Tāpēc pašlaik projektam Rail Baltica ir tik liela nozīme, lai arī Krievija jau ir spērusi soļus, lai aizkavētu tā īstenošanu.

"Tas bija saskatāms ne tikai Krievijas attieksmē, par to liecināja tas, kā izturējās tie, kas pārstāv Krievijas intereses Latvijā, kā viņi cīnījās pret Rail Baltica," – ir pārliecināts Zatlers.

Dzelzceļa maģistrāli Rail Baltica, kas veido Eiropas nozīmes stratēģiskā transporta koridora Ziemeļu jūra – Baltija elementu, plānots pabeigt līdz 2024. gadam. Tai jāsaista Rietumeiropas valstis ar Baltijas valstīm caur Varšavu, Viļņu, Kauņu, Rīgu, Tallinu un tālāk – ar prāmja palīdzību – ar Somiju. Trases garums Igaunijā veido aptuveni 300 kilometrus, Lietuvā – 360 kilometrus, bet Latvijā – nedaudz vairāk kā 300 kilometrus.

Maģistrāles būvdarbu noslēgums gaidāms ne ātrāk kā 2022. gadā.

Projekta vērtība vērtēta 4,8 miljardu eiro apmērā, un lielāko daļu šīs summas atvēlēs ES fondi.

Pēc temata

Eksperts: projekts Rail Baltica vajadzīgs NATO karavīru pārvadāšanai nevis kravu transportam
Pēdējais Eiropas brīdinājums: Rail Baltica līgums ir parakstīts
Rail Baltica stāv uz optimisma sliedēm

Galvenie temati