17:26 26 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Latvijā
Saņemt īso saiti
78

Veselības aprūpes līmenis Latvijā izpelnījies 45. vietu žurnāla The Lancet reitingā, kura autori ņem vērā 33 stabilas attīstības indikatorus.

RĪGA, 23. septembris – Sputnik. Medicīna Latvijā ieņem 2. vietu starp bijušās PSRS valstīm, ziņo medicīnas žurnāls The Lancet.

Reitings sastādīts, ņemot vērā 33 rādītāju vērtējuma summu, pie tam katrs rādītājs tika novērtēts 0-100 punktu skalā.

Veselības aprūpes līmenis Latvijā izpelnījies 45. vietu – tas atpaliek no Igaunijas (29. vieta) un apsteidz Lietuvu (47. vieta).

Un tomēr starp bijušās PSRS 15 republikām medicīna Latvijā ieņem otro vietu.

Sastādot reitingu, tika ņemta vērā, piemēram, bērnu un jaundzimušo mirstība, mirstība ceļu satiksmes negadījumu rezultātā, bērnu liekais svars, alkohola un nikotīna patēriņa līmenis, HIV, tuberkulozes un B hepatīta saslimstības līmenis, kā arī pašnāvību skaits.

Jāpiebilst, ka eksperti analizēja arī mirstību vardarbības un karadarbības rezultātā. Pirmo vietu reitingā ieņēma Islande. Vietas pirmajā piecniekā izcīnījusi arī Singapūra, Zviedrija, Andora un Lielbritānija.

Pēdējo, 188. vietu ieņēmusi Centrālāfrikas Republika, kur fiksēti sliktākie higiēnas apstākļi un ļoti augsta mirstība bruņoto konfliktu un malārijas rezultātā.

Pēc temata

Mediķi snieguši nepamatotus pakalpojumus par vairāk nekā 120 tūkst. eiro
Premjerministrs: pēc diviem gadiem ieviesīsim obligāto medicīnisko apdrošināšanu
Laimi un veselību Jaunajā gadā: Austrumu slimnīcā jau izsmeltas gada kvotas
Bērnu slimnīcā trūkst ārstu

Galvenie temati