19:14 07 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Latvijā
Saņemt īso saiti
59

Lielākā daļa galvaspilsētas iedzīvotāju uzskata, ka Rīgas dome sociālajos tīklos var izmantot vairākas valodas, tostarp – arī krievu valodu.

RĪGA, 22. septembris – Sputnik. Aptuveni 70% rīdzinieku uzskata, ka Rīgas dome saziņai ar iedzīvotājiem sociālajos tīklos var izmantot arī krievu valodu, ziņo portāls Riga.lv, atsaucoties uz pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas rezultātiem.

Uz jautājumu par to, vai Rīgas domei saziņā ar iedzīvotājiem sociālajos tīklos Facebook un Twitter būtu jāatļauj izmantot kādas citas valodas, ne tikai latviešu valodu vien, lielākā daļa respondentu atbildējuši apstiprinoši.

Piemēram, 69% galvaspilsētas iedzīvotāju norādīja, ka Rīgas domei vajadzētu izmantot arī krievu valodu, turklāt tika pausts viedoklis, ka pašvaldība varētu sniegt informāciju galvaspilsētas iedzīvotājiem arī angļu (44%) un vācu (21%) valodās.  

Tikai 20,1% respondentu uzskata, ka saziņai jānotiek tikai latviešu valodā, bet 7% aptaujāto nevarēja uz šo jautājumu atbildēt. Pētījums tika veikts šī gada augustā. Tajā piedalījās 800 rīdzinieki vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Iepriekš Valsts Valodas centrs piesprieda Rīgas domei soda naudu 140 eiro apmērā par krievu valodas izmantošanu sociālajā tīklā Facebоok.

Pēc temata

Nils Ušakovs: mums notika Krievijas tūristu "importa aizvietošana"
Ušakovam piespriesto sodu Krievijas valdība uzskata par vārda brīvības pārkāpumu
Specdienesti izskatīs sūdzību pret Ušakovu

Galvenie temati