00:44 24 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Latvijā
Saņemt īso saiti
35

Latvijas valdībai nav izdevies palielināt bēgļu dienas uzturnaudu par 0,85 eiro – Nacionālā apvienība kategoriski iebilst.

RĪGA, 7. jūlijs — Sputnik. Latvijas premjerministrs Māris Kučinskis ierosināja palielināt bēgļu dienas uzturnaudu no 2,15 eiro līdz 3 eiro, tomēr viņa iniciatīvu nevēlas atbalstīt Nacionālās apvienības pārstāvji.

Daudziem Latvijas pastāvīgajiem iedzīvotājiem, tostarp arī bērniem un pensionāriem, nākas izdzīvot par tikpat lielu summu. Kāpēc tad mums būtu jāpalielina viņu dienas uzturnauda, — par premjera ierosinājumu bija sašutis Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš.

Viņš atgādināja, ka ģimenes valsts pabalsts Latvijā tiek izmaksāts 11,38 eiro apmērā mēnesī. Tātad dienā nesanāk pat 0,46 eiro. Grūti klājas arī tiem, kas saņem mazas pensijas. Pie tam pensionāriem nākas pašiem apmaksāt savu mitekli, bet bēgļu vietā to dara valsts.

Bērziņš uzskata, ka vispirms ir jāmeklē iespējas palīdzēt Latvijas iedzīvotājiem. "Gribētos, lai nepieciešamību palielināt bēgļu dienas uzturnaudu pamatotu iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, jo vienmēr jau var teikt, ka tas ir maz," – viņš teica.

Беженцы и мигранты в порту
© REUTERS / Alkis Konstantinidis

Savukārt Kučinskis atgādināja, ka Latvija ir apzināti uzņēmusi bēgļus, apliecinot savu solidaritāti ar citām Eiropas valstīm, un nevar nolemt viņus eksistēšanai busbadā. Premjers ieteica Bērziņam pašam pamēģināt padzīvot ar tādu dienas uzturnaudu.

"Es ieteiktu katram Nacionālās apvienības loceklim iziet tādu izdzīvošanas skolu," – ieteica politiķis.

Taču Nacionālās apvienības viedokli nācās ņemt vērā, un grozījumi noteikumos, kas paredzēja bēgļu dienas uzturnaudas palielināšanu par 0,85 eiro, tika atlikti.

Pēc temata

Andris Bērziņš: nepilsoņu problēma ir sarežģītāka nekā bēgļu jautājums
Eiropas Parlamenta vadītājs: daļai bēgļu nav nepieciešama steidzama aizsardzība
Drošības policija: līdz ar bēgļu skaitu aug arī radikālisms
NATO ģenerālis: bēgļi ir Krievijas ierocis

Galvenie temati