08:59 01 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.2121
  • RUB90.6697
Latvijā
Saņemt īso saiti
47

Iespējams, arī Latvijai, sekojot Lietuvas piemēram, nāksies atteikties no Krievijas televīzijas kanālu aizliegšanas, taču Latvijas telekanāliem nav pa spēkam ar tiem konkurēt. Latvijas telekanāli ar bažām gaida valdības atbalstu.

RĪGA, 1. jūlijs – Sputnik. Latvijas Raidorganizāciju asociācija uzskata, ka Latvijai steigšus jāsper soļi, lai nostiprinātu vietējo mediju saturu un saglabātu televīzijas skatītājus, informē LETA.

Vakar Lietuva pēc konsultācijām ar Eiropas komisiju atcēla sankcijas pret kanāliem "NTV Mir Lithuania" un "RTR Planēta", kas paredzēja to iekļaušanu maksas pakalpojumu paketēs, jo telekanālu programmās esot saklausīti izteikumi, kas varētu kļūt par nacionālā naida kurināšanas iemeslu.

"Lēmums, ko Lietuva ir bijusi spiesta pieņemt, ir draudīgs brīdinājums Latvijai, kas nozīmē, ka Latvijas mediju vides stiprināšanai ir jābūt valdības prioritāšu sarakstā," uzskata Latvijas Raidorganizāciju asociācijas vadītāja Gunta Līdaka.

Viņa paskaidroja, ka arī Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmums par televīzijas programmas "Rossija RTR" retranslēšanas un izplatīšanas aizliegšanu Latvijas teritorijā, visticamāk, būs jāatceļ.

Veikto aptauju rezultāti liecina, ka latvieši arvien biežāk izvēlas Krievijas telekanālus, bet nelatvieši arvien mazāk skatās latviskos kanālus. Arī kopumā cilvēki aizvien mazāk skatās televizoru, un reklāmas naudas aizplūst uz ārzemju portāliem.

Tas nozīmē, ka vietējiem TV kanāliem paliek arvien mazāk naudas kvalitatīva satura ražošanai latviešu valodā un cilvēki dod priekšroku ārvalstu, tostarp arī Krievijas kanāliem, paskaidroja Līdaka.

Valdībai beidzot jāsper izlēmīgi soļi un jāpieņem Kultūras ministrijas izstrādātās Latvijas mediju politikas pamatnostādnes 2016.-2020.gadam, kuros paredzēta arī sabiedrisko mediju iziešana no reklāmas tirgus, uzsvēra Gunta Līdaka.

Pēc temata

Latviešus ieinteresējuši Krievijas telekanāli
Latvieši izvēlas raidījumus krievu valodā
Krievvalodīgie uzticas latviešu plašsaziņas līdzekļiem

Galvenie temati