18:14 04 Aprīlis 2020
Tiešraide
  • USD1.0785
  • RUB82.8075
Latvijā
Saņemt īso saiti
Bēgļi Latvijā (42)
19

Lielākajā saimē ir astoņi cilvēki – trīs paaudžu pārstāvji. Visās atnācēju ģimenēs kopā ir seši bērni.

RĪGA, 28. jūnijs — Sputnik. Šodien Latvijā no Grieķijas ieradušās trīs ģimenes no Sīrijas, vēsta aģentūra LETA, atsaucoties uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes sniegto informāciju.

Беженцы и мигранты в порту
© REUTERS / Alkis Konstantinidis

Līdz ar to ES programmas bēgļu pārvietošanas ietvaros Latvija ir uzņēmusi 47 cilvēkus, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība.

Migranti atrodas patvēruma meklētāju centrā Muceniekos. Visas trīs ģimenes izteica vēlmi pēc iespējas ātrāk sākt integrācijas procesu. Lielākajā saimē ir astoņi cilvēki – trīs paaudžu pārstāvji. Otrajā ģimenē ir septiņi cilvēki, trešajā — trīs. Atbraucēju vidū ir seši bērni.

Pārvietoto personu vidū ir zemnieks, inženieris auto mehāniķis, skolotājs, sociālais darbinieks un  dizainers. Viņi pārvalda arābu, angļu un vācu valodas.

Aprīļa beigās Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde nolēma piešķirt alternatīvu statusu divām pirmajām pārvietotajām ģimenēm no Grieķijas – laulātajam pārim no Eritrejas un ģimenei ar diviem bērniem no Sīrijas.

Pa pilsētām un ciematiem

Pagājušajā nedēļā biedrības "Patvērums ''Droša māja''" vadītāja Sandra Zalcmane pastāstīja, ka daudzi no bēgļiem jau ir izvēlējušies pilsētas, kurās viņi gribētu dzīvot. Viņa uzsvēra, ka šie cilvēki apzināti izvēlējušies Latviju par savu gala mērķi un vēlas aktīvi mācīties latviešu valodu. Lielākā daļa jauno Latvijas iedzīvotāju plāno strādāt par tulkiem.

ES solidaritātes ietvaros Latvija apņemās uzņemt 776 cilvēkus no Āfrikas un Tuvajiem Austrumiem, kas meklē patvērumu Eiropā. Lielākā daļa no viņiem tiks atvesti no Grieķijas un Itālijas pagaidu uzturēšanās nometnēm.

Temats:
Bēgļi Latvijā (42)

Pēc temata

Valsts vēlas piešķirt bēgļiem lielākus pabalstus
Rīga sagaida bēgļus: pikets, policijas aizsargķiveres un valodu kursi
Maijā Latvijā ieradīsies bēgļi
Drošības policija: līdz ar bēgļu skaitu aug arī radikālisms

Galvenie temati