10:36 25 Novembris 2020
Tiešraide
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
Latvijā
Saņemt īso saiti
22

Latvijas premjerministrs norādīja, ka Latvijas iedzīvotāji netiks deportēti no Lielbritānijas.

RĪGA, 27. jūnijs — Sputnik. Latvijas premjerministrs Māris Kučinskis apgalvo, ka Latvijas pavalstnieki netiks deportēti no Lielbritānijas.

Aptauja

Kā Latviju ietekmēs Lielbritānijas lēmums izstāties no ES?
 • Tas ir pirmais solis pretī ES iziršanai, mainīsies viss
  64.9% (37)
 • Nekas briesmīgs nav noticis, saglabāsim mieru
  15.8% (9)
 • Tagad viss būs atkarīgs no divpusējām attiecībām
  5.3% (3)
 • Visiem mūsējiem nāksies no turienes atgriezties
  0% (0)
 • Kāda mums daļa par Lielbritāniju? Lai tak dara, kā vēlas!
  14.0% (8)
 • Politikai nesekoju. Kas īsti ir noticis?
  0% (0)
Nobalsojuši: 1

Līdz ar Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības, valstī dzīvojošos Latvijas iedzīvotājus nekādas būtiskas izmaiņas neskars, informēja Māris Kučinskis raidījumā "Rīta panorāma" kanālā LTV.

Pagājušajā nedēļā notika referendums jautājumā par Lielbritānijas turpmāko dalību Eiropas Savienībā. Vairāk nekā puse Apvienotās Karalistes iedzīvotāju izteicās par valsts izstāšanos no ES.

Eurostat dati liecina, ka ceturtdaļgadsimta laikā Latvijas iedzīvotāju skaits ir krities no 2,6 līdz 1,9 miljoniem. 2013. gadā Anglijā piedzima 10% Latvijas iedzīvotāju – tie gan ir tikai oficiālie dati. Ja šī tendence saglabāsies, pēc 5 gadiem svešatnē dzims katrs sestais Latvijas iedzīvotājs. Pašlaik Lielbritānijā un Īrijā strādā apmēram 100 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju.

Lielbritānijā strādājošo citu ES valstu pilsoņu skaits jau ziemā pārsniedza divus miljonus. Pēc būtības, masveida migrācija uz Lielbritāniju veicina valsts ekonomisko izaugsmi un pārvērš to par "darba vietu fabriku". Savukārt tas piesaista jaunus migrantus.

Māris Kučinskis pauda cerību par to, ka turpmāk vairs tik liels skaits cilvēku projām no Latvijas nebrauks. Taču, pēc viņa domām, vēl nav pienācis īstais brīdis aicināt mājās aizbraukušos, jo Latvija nav spējīga nodrošināt viņiem līdzīgus dzīves apstākļus.

Pēc temata

Putins: iedzīvotāju skaita samazināšanās Latvijā ir katastrofa
Lielbritānija ierobežos bērnu pabalstus imigrantiem no ES
Latvijas iedzīvotāju skaita samazināšanās ir pārsteidzoša
Latvijas iedzīvotāji dodas uz Igauniju, igauņi – uz Somiju

Galvenie temati