17:07 15 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1964
  • RUB90.5504
Latvijā
Saņemt īso saiti
50

Latvijas eksprezidents aicināja paturēt prātā: Latvijā vēl joprojām dzīvo aptuveni 230 tūkstoši nepilsoņu.

RĪGA, 13. maijs — Sputnik. Tā vietā, lai pievērstu uzmanību samērā nelielajam bēgļu skaitam, kuri ieradīsies Latvijā, ir jāatrisina nepilsoņu jautājums, atgādināja bijušais valsts prezidents Andris Bērziņš.

Andris Bērziņš bija ceturtais Latvijas prezidents. Šo amatu viņš ieņēma no 2011. līdz 2015. gadam un kļuva par pirmo valsts vadītāju, kurš atteicās kandidēt uz otro termiņu.

"Kārtību vajag savās mājās, nevis censties par katru cenu izmanīt to kārtību kaimiņu mājās," – aģentūra LETA citē eksprezidenta vārdus televīzijas kanāla LNT pārraidē "900 sekundes".

Krievijas vēstnieks Aleksandrs Vešņakovs.Foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Никольский

Politiķis atgādināja, ka Latvijā vēl joprojām dzīvo 230 tūkstoši nepilsoņu, tāpēc grūtības ar bēgļiem, ko nāksies uzņemt Latvijai, ir tīrais sīkums salīdzinājumā ar neatrisināto nepilsoņu problēmu.

Eksprezidents sacīja, ka viedoklis par brīvību un taisnību dažādās pasaules vietās ir atšķirīgs. "Ja viņus cenšas visus izveidot pēc sava ģīmja un līdzības, bieži vien tas dod neparedzamas un ilgtermiņa negatīvas sekas visiem," – piebilda Andris Bērziņš.

Pēc temata

Krievi vēlas mācīties latviešu valodu
NATO pēta Baltijā dzīvojošos krievvalodīgos
Šadurskis ir neizpratnē: krievu skolās aug skolēnu skaits

Galvenie temati