15:18 20 Oktobris 2017
Rīga+ 10°C
Tiešraide
Latvijas iedzīvotāji iebilst pret sejas aizklāšanu publiskās vietās

Aptauja: Latvijas iedzīvotāji iebilst pret sejas aizklāšanu publiskās vietās

© Sputnik / Natalia Seliverstova
Latvijā
Saņemt īso saiti
21

Tikai pieci procenti aptaujāto uzskata, ka publiskās vietās var staigāt ar aizsegtu seju. Likumprojekts aizliedz ne tikai parandžas, bet arī balaklavas un ķiveres.

RĪGA, 8. marts — Sputnik. Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju — 77% — atbalsta likumprojektu, kas aizliedz publiskās vietās nēsāt seju aizsedzošu apģērbu. Par to liecina TNS martā veiktā aptauja, vēsta aģentūra LETA.

42% respondentu paziņojuši, ka noteikti atbalsta likumprojektu, 35% — drīzāk atbalsta 11% — drīzāk neatbalsta.

Tikai 5% aptaujāto respondentu noteikti neatbalsta aizliegumu. 7% iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Piektdien Latvijas tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs paziņojis, ka seju aizsedzošā apģērba nēsāšanas aizliegums varētu stāties spēkā 2017. gada 1. janvārī. Ministrija piedāvā visiem interesentiem līdz 26. martam piedalīties likumprojekta izstrādāšanā, kas liegtu publiskās vietās nēsāt seju aizsedzošu apģērbu.

Vienlaikus ministrija norāda, ka jāsaglabā harmoniska un vienota vide valstī, kas veicinātu iebraucējus integrēties Latvijas sabiedrībā un neradītu šķērsli cilvēku attiecībās.

Aizliegums attieksies uz jebkura veida seju aizsedzošu apģērbu: maskām, balaklavām, ķiverēm, lakatiem un kapucēm, kā arī sieviešu seju aizsedzošu apģērbu. Ierobežojumi neattieksies uz šāda tērpa nēsāšanu dievnamos, slēgtos privātos pasākumos publiskās vietās, ka arī privātpersonai piederošā nekustamā īpašumā, kurā noteikumus nosaka nekustamā īpašuma īpašnieks.

Tieslietu ministrija norāda, ka pēc publiskās apspriešanas beigām likumprojekts tiks novirzīts izskatīšanai valsts sekretāru sanāksmē.

TNS aptaujā piedalījās 1000 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Pēc temata

Eiropā valda aizdomas par Turcijas sadarbību ar Islāma valsti
Cīņai ar terorismu ES nepieciešami sabiedroti islāma pasaulē
Ahmeds Roberts Kļimovičs: mēs ar Petrovu bijām draugi. Viņš ir gudrs cilvēks

Galvenie temati

 • Ogļu pārkraušana Rīgas ostā

  "Baltijas Asociācija – transports un loģistika" prezidente Inga Antāne paziņojusi, ka pēdējo trīs mēnešu laikā ogļu tranzīts cauri Latvijai ir ievērojami mazinājies, taču ostu sniegtā statistika to neapstiprina.

  6
 • Padomju zinātniski pētnieciskā stācija Vostok Antarktīdā

  Antarktīda ir ģeopolitikas ekspertu uzmanības centrā. Dažas valstis cenšas paplašināt savu ietekmes sfēru pirms, iespējams, tiks grozīts starptautiskais līgums par apkārtējās vides aizsardzību sestajā kontinentā. Krievija un Ķīna ir izvirzījušās priekšgalā.

  9
 • Krievijas prezidents Vladimirs Putins

  Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu pārsteidzis RT un Sputnik darbinieku talants un drosme. Viņš apsolīja nekavējoties sniegt simetrisku atbildi ASV darbībām pret Krievijas medijiem.

  10