11:52 06 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.1938
  • RUB88.8807
Baltijā
Saņemt īso saiti
654

Pieckārtēja vakcīna koronavīrusa profilaksei nav kaitējusi pacientes veselībai, tomēr četri cilvēki ir palikuši bez vakcīnas.

RĪGA, 29. janvāris — Sputnik. Vienā no Lietuvas slimnīcām sievietei vienlaikus ievadītas piecas Pfizer vakcīnas koronavīrusa profilaksei. Nekāds kaitējums sievietes veselībai nav nodarīts, izņemot sāpes dūriena vietā, tomēr par incidentu ierosināta izmeklēšana, vēsta telekanāls 360.

Incidents fiksēts Mariampoles slimnīcā. Pirms pielietošanas vakcīna netika atšķaidīta ar fizioloģisko šķīdumu, un paciente saņēma veselas piecas devas. "Tas ir cilvēciskais faktors. Ar pacientu nekas ļauns nav noticis," situāciju komentēja slimnīcas direktors Mantass Česna.

Tiklīdz kļūda atklājusies, slimnīcas vadība sazinājusies ar Kauņas klīniku un kompānijas pārstāvjiem, lai lūgtu konsultāciju.

Saņemtie dati liecina, ka sieviete jūtas labi, tikai jūt spēcīgas sāpes plecā.

Iepriekš Lietuvā notika cits ar vakcināciju saistīts incidents – 12. janvārī, transportējot vienu no BioNTech un Pfizer preparāta partijām, traucēts temperatūras režīms. Tomēr ražotājs, iepazinies ar apstākļiem, secināja, ka novirze no temperatūras režīma bijusi nenozīmīga un preparāta īpašības nav ietekmējusi.

Statistikas departaments ziņo, ka pirmo vakcīnas devu Lietuvā saņēmuši 60 352 cilvēki, divas devas – 9666 cilvēki.

Pēc temata

Latvija var iesūdzēt tiesā Covid-19 vakcīnas ražotājus
Bild: Vācijā atlaida darbiniekus atteikšanās vakcinēties pret Covid-19 dēļ
Latvija izteikusi pretenzijas BioNTech un Pfizer par koronavīrusa vakcīnu
Pēc vakcinācijas ar Pfizer un BioNTech preparātu Vācijā miruši desmit cilvēki
Tagi:
Lietuva, Pfizer, vakcinācija, vakcīna

Galvenie temati