21:17 22 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.2046
  • RUB91.3275
Baltijā
Saņemt īso saiti
20

Igaunijas ārlietu ministrs apliecināja, ka Igaunija var ieguldīt savu artavu Arktikas pētījumos, un paskaidroja: valstij ir zināšanas un plaša pieredze arktiskajos pētījumos.

RĪGA, 12. novembris - Sputnik. Igaunija iesniegusi pieteikumu novērotāja statusa saņemšanai Arktikas padomē, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Igaunijas Ārlietu ministrijas preses dienestu.

ĀM pastāstīja, ka valsts ārlietu ministrs Urmass Reinsalu video tikšanās laikā ar Islandes ārlietu ministru Gudlauguru Toru Tordarsonu – Arktikas padomes priekšsēdētāju – uzsvēra, ka Arktikas stabilai attīstībai jābūt ne tikai arktisko valstu pienākumam.

"Igaunija, uz ziemeļiem vistālāk izvietotā nearktiskā valsts, vēlas un ir gatava uzņemties šo atbildību," teica ministrs. Reinsalu apliecināja, ka pieteikums spilgti apliecina Igaunijas vēlmi un interesi par darbu Arktikas padomē un vēlmi sniegt savu artavu Arktikas stabilas attīstības labā.

Igaunijas ārlietu ministrs apliecināja, ka Igaunijai ir iespējas sniegt savu ieguldījumu Arktikas pētījumos, un paskaidroja: valstij ir zināšanas un plaša pieredze arktiskajos pētījumos, turklāt igauņu zinātnieku atklājumus iespējams izmantot arī Arktikā. Reinsalu piebilda, ka jau tagad pēc igauņu pētnieku iniciatīvas un ar viņu palīdzību iegūtās zināšanas un risinājumi tiek izmantoti darba grupās Arktikas padomē.

Igaunija cer, ka pieteikums tiks apspriests Arktikas padomes sēdē nākamā gada maijā.

Arktikas padome ir starptautiska organizācija, kuras mērķis ir veicināt sadarbību apkārtējās vides aizsardzības jomā un nodrošināt polāro rajonu stabilu attīstību. Padomē strādā astoņas arktiskās valstis (Krievija, Dānija, Islande, Kanāda, Norvēģija, ASV, Somija un Zviedrija). Vēl 13 valstīm piešķirts novērotāju statuss padomē.

Pēc temata

"Rietumi ir sašutuši": Die Welt novērtēja Krievijas stratēģiju Arktikā
National Interest pastāstīja par ASV "ļaunāko murgu" Arktikā
"Jaunais Ziemeļu saimnieks": kāpēc Rietumi nespēj atspiest Krieviju malā Arktikā
National Interest nosaucis spēcīgāko Krievijas ieroci Arktikā
Tagi:
Arktika, Igaunija

Galvenie temati