19:46 25 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.0910
  • RUB78.2874
Baltijā
Saņemt īso saiti
21

Lietuva ir gatava piešķirt līdz 1000 eiro vidi nepiesārņojošo velosipēdu, mopēdu un elektrisko skrejriteņu iegādei.

RĪGA, 7. maijs – Sputnik. No nākamās nedēļas Lietuvas iedzīvotāji varēs saņemt kompensāciju par atteikšanos no veca un vidi piesārņojoša automobiļa, ja tiek iegādāts elektriskais skrejritenis, velosipēds vai sabiedriskā transporta gada biļete, vēsta Sputnik Lietuva.

Lietuvas vides ministrs Kēstutis Mažeika preses konferencē pastāstīja, ka kompensācija par sabiedriskā transporta gada biļeti tādā gadījumā sastādīs 260 – 300 eiro, par elektriskā mopēda vai motocikla iegādi – līdz 1000 eiro, elektriskā velosipēda iegādi – līdz 700 eiro, velosipēda vai elektriskā skūtera iegādi – līdz 400 eiro.

Ministrs atzīmēja, ka pieteicējs saņems kompensāciju līdz 1000 eiro un varēs iegādāties arī citas lietas.

Pērnā gada oktobrī Lietuvā stājās spēkā likums, saskaņā ar kuru valsts iedzīvotājiem, kas atsakās no neekoloģiskiem automobiļiem, pienākas kompensācija 1000 eiro apmērā. Par vidi piesārņojošiem automobiļiem uzskata transportlīdzekļus ar dīzeļdzinēju, kura ogļskābās gāzes izmeši atmosfērā pārsniedz 115 gramus uz vienu kilometru, kā arī transportlīdzekļi ar benzīna vai gāzes dzinēju, kuru ogļskābās gāzes izmeši pārsniedz 130 gramus uz vienu kilometru.

Pēc ministra sacītā, kopš pērnā gada jau ir saņemti 644 auto pieteikumi. Uz kompensācijām drīkst pretendēt šoferi, kuri vismaz gadu ir izmantojuši vidi piesārņojošo automobili un nodot to utilizācijai.

Līdz šim kompensāciju varēja pieteikt tikai gadījumos, kad tiek iegādāts vidi mazāk piesārņojošs automobilis.

Pēc likuma stāšanās spēkā Luminor bankas galvenais ekonomists Žigimants Maurics nosauca šo varasiestāžu iniciatīvu "par vienu no muļķīgākajām Lietuvas vēsturē".

Pēc temata

Linkaits: Eiropas fondi beidzas, pārsēdīšos uz skrejriteni
Igaunijas pilsētā ierēdņus pārsēdināja no automobiļiem uz skrejriteņiem
Valsts budžets vējā: pāreja pie "zaļās" enerģijas var izputināt Latviju
Latvijā izstrādās Ceļu satiksmes noteikumus elektriskajiem skrejriteņiem
Tagi:
ekoloģija, Lietuva

Galvenie temati