04:33 22 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB89.6369
Baltijā
Saņemt īso saiti
29

Visās Baltijas valstīs ir izlīdzinājušās elektroenerģijas cenas un sasniedza gandrīz 22 eiro par megavatstundu, vēsta "Elektrum Lietuva".

RĪGA, 29. marts – Sputnik. Pagājušajā nedēļā elektroenerģijas cena Baltijas valstīs samazinājās par 9%. Lietuvā, Latvijā un Igaunijā cenas ir izlīdzinājušās un sasniedza 21,92 eiro par megavatstundu, vēsta Sputnik Lietuva ar atsauci uz neatkarīgo enerģijas piegādātāju "Elektrum Lietuva".

"Nord Pool" biržā elektrības vērtība ir pazeminājusies par 12% - līdz 8,06 eiro par megavatstundu.

"Pagājušajā nedēļā mēs ieraudzījām elektroenerģijas patēriņa samazināšanos koronavīrusa dēļ. Gaidāms, ka elektroenerģijas patēriņš paliks zem normas vairāku nedēļu garumā," paziņoja "Elektrum Lietuva" Kompānijas nozīmīgo klientu lietu nodaļas vadītājs Karolis Bagdons.

Zemāku elektroenerģijas pieprasījumu Eiropā veicinājis degvielas cenu kritums tirgū. Tai pat laikā nokrišņu skaita pieaugums noveda pie stabili augsta ūdens līdzsvara Skandināvijas valstīs, kas ievērojamā mērā ietekmēja elektrības cenas samazinājumu.

Laika posmā no 16. līdz 22. martam elektroenerģijas patēriņš Baltijas valstīs samazinājās par 3% - līdz 534 gigavatstundām. Lietuvā šis rādītājs samazinājies par 4% (līdz 228 gigavatstundām), Latvijā – par 3% (līdz 141), savukārt Igaunijā patēriņš samazinājies par 4% un sasniedza 165 gigavatstundas.

Kopējais Baltijas valstu ražošanas apjoms samazinājies par 6% - līdz 323 gigavatstundām.

Nedēļas laikā Lietuva, Latvija un Igaunija kopā saražoja 60% tām nepieciešamās elektrības.

Pēc temata

Latvijai par 50% dārgāk: cik Baltijas valstīm izmaksā elektrība no Baltkrievijas
Kur darbojas Pabriks, tur mirst fabrikas: NATO padara trūcīgos vēl trūcīgākus
Kariņu sarūgtināja Nemiro mēģinājums atcelt OIK
Melu ziņa no premjera: OIK atcelšana nogremdēs "Latvenergo"
Tagi:
koronavīruss, Lietuva

Galvenie temati