06:00 30 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Baltijā
Saņemt īso saiti
38

Eiropas Parlamenta deputāte Rasa Juknevičiene uzskata, ka Krievija "modernizējusi savu kodolieroču arsenālu, lai gūtu priekšrocības par Rietumiem".

RĪGA, 23. februāris – Sputnik. Eiropas Parlamenta deputāte Rasa Juknevičiene nosauca par "svarīgām" ASV mācības gadījumam, ja Krievija pielietošot kodolieročus Eiropā. Savas domas viņa izklāstīja Facebook.

Iepriekš Pentagons vēstīja, ka organizētas "nelielas mācības", kas paredzēja Krievijas kodoluzbrukumu Eiropai un Savienoto valstu atbildi. Pasākuma scenārijs paredzēja ārkārtas situāciju Eiropā, kur rit "karš ar Krieviju", un KF nolemj ierobežoti "izmantot nelielas jaudas kodolieroci pret objektu NATO teritorijā". Tika imitēta ASV reakcija – Vašingtona "atbild ar kodoluzbrukumu Krievijai".

Juknevičiene apgalvo, ka Vladimira Putina prezidentūras laikā Krievija it kā esot modernizējusi savu kodolieroču arsenālu, lai gūtu priekšrocības par Rietumiem", neskatoties uz starptautiskajiem līgumiem.

"Prezidenta Obamas (ASV bijušais prezidents – red.) politika bija citāda, viņš sludināja jaukas idejas par bezkodola pasauli, un ASV kodolprogramma tika apturēta. Līdzsvara trūkums, kas izveidojies rezultātā, ir ļoti bīstams mieram visā pasaulē, tāpēc mums ir jāsaprot, cik svarīga un nozīmīga mūsu kopīgai nākotnei ir Savienoto Valstu atgriešanās realitātē no rožainu sapņu pasaules," raksta politiķe.

Baltijas valstu un Polijas politiķi pastāvīgi runā par it kā augošiem "Krievijas draudiem". Šo žēlabu fonā viņi lūdz NATO sabiedroto palīdzību, izvieto savā teritorijā alianses militāro kontingentu un tehniku, kā arī iegādājas bruņojumu.

Maskava jau vairākkārt norādījusi, ka neplāno nekādus uzbrukumus. Gluži pretēji, Krievijas valdība norādīja uz NATO spēku daudzkārtējo pieaugumu pie Krievijas robežām. Pie tam Krievijas ĀM konstatēja, ka Ziemeļatlantijas alianse izmanto Rietumu histēriju, lai paplašinātu militāro kontingentu.

Virkne ekspertu uzskata, ka Viļņa izdomā pasakas par "briesmīgo Krieviju", lai iebiedētu savus iedzīvotājus.

Portāla "SONAR 2050" galvenais redaktors politologs Semjons Uralovs intervijā Sputnik Lietuva norādīja, ka Baltijas valstu politiskās elites gūst peļņu uz "Krievijas draudu" rēķina. Pēc viņa domām, politiķi kaulējas ar ārējiem spēlētājiem, lai nodrošinātu paši savu izaugsmi.

Pēc temata

Pietiks ar piecām kilotonnām, lai savaldītu Krieviju. Pentagons liek kārtis galdā
"Boreju" medības. NATO izdomājuši, kā cīnīties ar krievu zemūdenēm
Viens solis no atomelles. Kļūdas, kas varēja maksāt cilvēcei dzīvību
Kodollādiņš – iegansts dialogam
Tagi:
ASV, militārās mācības, Lietuva

Galvenie temati