22:50 09 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Baltijā
Saņemt īso saiti
91

Andris Kubilis paziņoja, ka Baltijas valsts vēl ilgi nepiedzīvos Eiropai līdzīgu uzplaukumu, taču visu varētu mainīt sistemātiskas reformas.

RĪGA, 26. janvāris – Sputnik. Eiropas Parlamenta deputāts no Lietuvas Andris Kubilis prognozē Baltijas valstij ekonomisko stagnāciju tuvākās desmitgades laikā. Par to viņš pastāstīja savā lapā Facebook.

Savas domas politiķis atklāja, kad iepazinās ar Lietuvas Bankas pētījumu "Lietuvas ekonomiskās konverģences un darba tirgus izaicinājumi". Viņš paziņoja, ka "vēl iespējams atgūt intelektu "valsts politikas" izstrādē" un par to pateicās Lietuvas Bankai.

"Pētījums akadēmiski pilnīgi un precīzi demonstrē, ka nākamā desmitgade (potenciāli – arī ilgāks periods) kļūs par ekonomiskās stagnācijas desmitgadi. Ja mēs nemainīsimies. Tas norāda nozares, kurās nepieciešamas nopietnas izmaiņas – darba spēks, tā skaits un kvalifikācija, kā arī ekonomiskā atdeve," Kubiļa teikto citēja Sputnik Lietuva.

EP deputāts atzīmēja, ka pētījuma pamatā ir apgalvojums par to, ka Lietuvai draud stagnācija, tāpēc vēl ilgu laiku nav sagaidāms uzplaukums Eiropas līmenī, ja Viļņa neiemācīsies īstenos sistemātiskas reformas.

Kubilis norādīja, ka Lietuvas Banka savā analīzē apstiprinājusi viņa bažas. Politiķis uzskata, ka bankas pētījumam būtu "jābūt uz katra politķia un partijas līdera galda", savukārt sabiedrībai ir jāpieprasa precīzas atbildes. Pēc viņa domām, tas ļaus novērst pagrimumu valstī.

Baltijas valstij izdosies izvairīties no ekonomiskās stagnācijas tikai gadījumā, ja valdībai izdosies atbrīvoties no pārsvarā valdošā ideloģiskā sastinguma, konstatēja Kubilis.

Iepriekš Lietuvas Bankas eksperti pieļāva, ka Lietuva panāks ES dzīves līmeni aptuveni ceturtdaļgadsimta laikā. Taču ekonomisti atzina, ka ekonomiskās izaugsmes tempi republikā nav garantēti, ņemot vērā ekonomiskās problēmas, tostarp – arī darba tirgū.

Pēc temata

Mitrofanovs: Latviju sagaida "ideālā vētra" ekonomikā
Skudra: Latvijas nacionālais attīstības plāns atgādina padomju statistiku
Ekonomiste: Latvija nozāģējusi zaru, uz kura pati sēdēja, taču Kariņš ir gandarīts
Eksperts: 2020. gads Baltijas valstu ekonomikai būs ārkārtīgi nelabvēlīgs

Galvenie temati