17:23 10 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1888
  • RUB91.8152
Baltijā
Saņemt īso saiti
46

Patreizējā darbu posmā tiek iezīmēts maršruts, pārbaudīta bīstamu sprāgstvielu esamība trases ceļā, kā arī veikti arheoloģiski pētījumi un citi darbi.

RĪGA, 3. janvāris – Sputnik. Lietuvas kompānija – gāzes transporta sistēmas operators Amber Grid paziņojusi, ka sākušies sagatavošanās darbi jaunā gāzes transporta cauruļvada GIPL būvdarbiem, vēsta kompānijas preses dienests. Patlaban puses nodarbojas ar cauruļu piegādes organizāciju no Polijas uz Baltijas valsti, vēsta Sputnik Lietuva.

Būvdarbi sāksies no Jaunuņu ciema Širvintu rajonā līdz Lietuvas un Polijas robežai Lazdiju rajonā.

Patlaban puses iezīmē maršrutu, pārbauda bīstamu sprāgstvielu esamība trases ceļā, kā arī vric arheoloģiskos pētījumus un citus darbus.

"Darbu grafiks ir ārkārtīgi saspringts, tāpēc katrai dienai ir nozīme. Mēs esam rūpīgi izplānojuši darbus katrai nedēļai, iecēluši atbildīgās personas un izstrādājuši kontroles mehānismu, lai garantētu, ka projekts, kam ir nozīme ne tikai Lietuvai, bet arī visām Baltijas valstīm, tiks nodots 2021.gadā," paziņoja Amber Grid pagaidu vadītājs Nemuns Bikņus.

Atzīmēts, ka patlaban ir ļoti svarīgi, lai apakšuzņēmējs nekavējoties iesniegtu pasūtījumus cauruļvadu iekārtu ražotājiem Eiropā ar mērķi nodrošināt būvmateriālu un iekārtu, tostarp – cauruļvadu aizbīdņu, kameru  un cita aprīkojuma savlaicīgu piegādi. Tas ietekmēs projekta īstenošanas ātrumu.

Decembra beigās "Amber Grid" parakstīja līgumu ar konsorciju "Alvora" un "Šiaulių dujotiekio statyba", kas iesniedza ekonomiski izdevīgāko piedāvājumu gāzesvada būvdarbiem starp Poliju un Lietuvu.

Kompānijas dati liecina, ka būvdarbu pirmajā posmā galvenie spēki tiks pievērsti gāzesvada izbūvei no Jaunošiem līdz Alītai – aptuveni simt kilometrus garam maršrutam. Gāzesvada atlikusī daļa tiks pabeigta vēlāk. Tā kopējais garums Lietuvā – 165 kilometri.

Projekta provizoriskā vērtība Lietuvā – 112 miljoni eiro. Pie tam GIPL kopējā vērtība – aptuveni 500 miljoni eiro. Vairāk nekā 60% summas piešķirs Eiropas Komisija, turklāt, domājams, līdzekļus projektā ieguldīs arī Latvijas un Igaunijas gāzes transporta sistēmu operatori.

Provizoriskās aplēses rāda, ka gāzes transporta ikgadējie apjomi Baltijas valstīs pa GIPL sastādīs līdz 27 teravatstundas un līdz 21 teravatstundu – Polijas virzienā. Gāzesvads tiek būvēts ar aprēķinu, ka Baltijas valstu gāzes tirgi veidos ES vienotā gāzes tirgus daļu.

Pēc temata

Gāze iedzīvotājiem nekļūs lētāka: eksperts kliedē mītu par vienotā tirgus izdevīgumu
ASV enerģētikas ministrs ir pārliecināts: Baltijai ir jāpiemaksā par "neatkarību"
SDG terminālis Skultē izprovocēs konkurenci ar Lietuvu
Latvijas Gāze: mēs pārdodam Gazprom gāzi, Polijas un Somijas tirgus mums ir tieši laikā

Galvenie temati