19:17 18 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2064
  • RUB89.5913
Baltijā
Saņemt īso saiti
39

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis uzsvēra, ka Viļņa ieņem stingru pozīciju jautājumā par topošo atomelektrostaciju, un aicināja Vašingtonu aktīvāk piedalīties jautājumā.

RĪGA, 8. oktobris – Sputnik. ASV enerģētikas ministrs Riks Perijs apsolījis Lietuvai atbalstu jautājumā par elektroenerģijas piegādēm no Baltkrievijas atomelektrostacijas (BelAES), vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz Lietuvas Ministru kabineta preses dienestu.

Perijs apspriedis enerģētikas jautājumus ar Lietuvas premjerministru Sauļu Skverneli.

Valdības vadītājs uzsvēra, ka Astravjecā topošā atomelektrostacija neesot droša. Viņš skaidroja, ka Viļņa ieņem stingru pozīciju jautājumā par topošo atomelektrostaciju un apņēmusies bloķēt elektroenerģijas importu no uzņēmuma.

"Premjers aicināja Vašingtonu aktīvāk piedalīties šajā jautājumā. ASV enerģētiksa ministrs apsolīja atbalstu," teikts paziņojumā.

Viļņas un Minskas attiecības saasinājušās Baltkrievijas AES celtniecības fonā. Objekts top Grodņas apgabalā, 50 kilometru attālumā no Viļņas.

Lietuvas vadība uzskata, ka BelAES apdraudot nacionālo drošību un aicināja kaimiņvalstis boikotēt projektu. Tāpat Lietuvā ar likumu aizliegts importēt elektroenerģiju no trešajām valstīm, kurās atrodas "nedrošas" AES.

Minska jau vairākkārt ir uzsvērusi, ka AES tiek būvēta saskaņā ar drošības normām, starptautiskie eksperti ir apstiprinājuši: nekāda riska kaimiņvalstīm nav.

Lietuvas valdība jau atzina, ka Viļņa cietusi sakāvi "cīņā" ar BelAES, jo nav varējusi piespiest ES valstis vienbalsīgi bloķēt elektroenerģijas nokļūšanu Eiropas tirgū.

Eksperti konstatēja: Lietuva ir vienīgā ES valsts, kas iebilst pret BelAES. Latvija un Polija neizrāda tik negatīvu attieksmi, lai arī tāpat robežojas ar Baltkrieviju.

Pēc temata

Lietuvas ārlietu ministrs pastāstījis ASV kongresmenim par BelAES nestajiem "draudiem"
Lietuva vēlas izveidot koalīciju pret Baltkrievijas AES
Lietuvas ārlietu ministrs apsūdz Minsku par pārlieku ātriem BelAES būvdarbiem
Baltkrievijas ĀM atbildēja uz Lietuvas paziņojumu par BelAES ar Tolstoja citātu

Galvenie temati