09:39 22 Februāris 2020
Tiešraide
  • USD1.0801
  • RUB69.5480
Baltijā
Saņemt īso saiti
96

Braukā sabiedriskajā transportā bez biļetēm un dokumentiem, sniedz nelikumīgus taksometru pakalpojumus, pamet uz ielas vecus automobiļus – Tallinas Pašvaldības policijai sakrājies daudz pretenziju ukraiņu viesstrādniekiem.

RĪGA, 26. septembris – Sputnik. Tallinas Pašvaldības policija paudusi savu neapmierinātību ar to, kā peļņas nolūkos ieradušies ukraiņi uzvedas Tallinā, raksta Sputnik Igaunija.

Piemēram, Pašvaldības policijas biļešu kontrolieri pasūdzējušies par strauji pieaugušo ārzemju bezbiļetnieku skaitu sabiedriskajā transportā, lielākā daļa no kuriem ir darba migranti no Ukrainas (atgādināsim, ka sabiedriskais transports Tallinā ir pieejams bezmaksas pilsētas iedzīvotājiem).

Turklāt daudziem ukraiņu "zaķiem" nav ieraduma nēsāt līdzi personību apliecinošus dokumentus. Tādējādi bezbiļetnieku personības noskaidrošanā paiet ilgs laiks, kas nopietni pārkāpj normālu kontrolieru darba ritmu. Turklāt dokumentu pārbaudes procesā daudzkārt noskaidrojies, ka bezbiļetnieki atrodas Igaunijā nelegāli, viņiem nav darbatļaujas vai arī viņiem ir beigusies vīza.

Pašvaldības policijas patruļām ne reizi vien trāpījušies taksisti, kuriem nav atļaujas šāda veida pakalpojumu sniegšanai. Parasti, viņiem nav apkalpošanas kartiņas, savukārt pats transportlīdzeklis, kas tiek izmantots taksometra kārtā, nav izgājis šādos gadījumos nepieciešamo pārbaudi.

Tāpat Ukrainas pilsoņi aktīvi piesārņo Tallinu ar sarūsējušiem automobiļu metāllūžņiem.

"Shēma pati par sevi ir vienkārša – tiek pirkta lēta veca vai avārijas stāvoklī esoša "grabaža", un ar to braukā, kamēr tā brauc vai kamēr nebeigsies darbs," paziņoja Pašvaldības policijā.

Pēc tam īpašnieks atgriežas mājās, savukārt viņa "nosistais" automobilis paliek rūsēt uz ielas. Ar laiku šīm mašīnām izsit stiklus, tajās sāk nakšņot narkomāni, auto atliekas tiek piebāztas ar atkritumiem un kļūst par potenciāli bīstamiem ugunsgrēka objektiem. Ar šādām "lēnas iedarbības mīnām" ir pārpildītas galvaspilsētas mikrorajonu ielas, kur darba migranti visbiežāk īrē dzīvokļus.

Šonedēļ Igaunijas Ministru kabinets nolēma atcelt bezmaksas ilgtermiņa vīzas Ukrainas un Baltkrievijas pilsoņiem. Par šāda lēmuma iemeslu kļuva tas, ka patlaban 90% baltkrievu un ukraiņu pilsoņu piesaka ilgtermiņa vīzu darba nolūkos Igaunijā. Tādēļ Igaunijas valdība nolēma turpmāku šāda atvieglojuma piešķiršanu šiem pilsoņiem par nepamatotu.

Gaidāms, ka lēmuma pieņemšana atnesīs Igaunijas budžetam ap diviem miljoniem eiro.

Iepriekš Igaunijas IeM vadītājs Marts Helme piedāvāja vienpusējā kārtā izbeigt īstermiņa bezvīzu režīmu ar Ukrainu, kurš ļauj tās pilsoņiem bez ierobežojumiem iebraukt Igaunijā peļņas nolūkos.

Pēc temata

Esam vienkārši tūristi: ukraiņu viesstrādnieki izbrīnījuši Igaunijas nodokļu inspektorus
Igaunijas prezidente: Eiropa ir nogurusi no Ukrainas, bizness ar Krieviju ir svarīgāks
Igaunijas IeM vēlas atcelt bezvīzu režīmu ar Ukrainu "pseidoukraiņu" dēļ

Galvenie temati