09:10 22 Februāris 2020
Tiešraide
  • USD1.0801
  • RUB69.5480
Baltijā
Saņemt īso saiti
25

Igaunijas valdība atbalstījusi piedāvājumu, saskaņā ar kuru no Ukrainas un Baltkrievijas pilsoņiem no jauna tiks iekasēta maksa par ilgtermiņa vīzu. Pasākuma mērķis ir noteikt vienlīdzīgus nosacījumus darba migrantiem un papildināt valsts kasi.

RĪGA, 25. septembris – Sputnik. Lielās Baltkrievijas un Ukrainas darba migrantu plūsmas ceļā uz Igauniju cerībā nopelnīt nolikts plāns šķērslis – igauņu ministri savā sēdē nolēma atcelt šo valstu pilsoņiem bezmaksas ilgtermiņa vīzas, vēsta Sputnik Igaunija.

Par šāda lēmuma iemeslu kļuva tas, ka patlaban 90% baltkrievu un ukraiņu pilsoņu prasa ilgtermiņa vīzu darba nolūkos Igaunijā.

Līdz ar to Igaunijas valdība nolēma, ka turpmāka šāda atvieglojuma piešķiršana viņiem ir nepamatota. Gaidāms, ka pieņemtais lēmums atnesīs deficītu piedzīvojošajam Igaunijas valsts budžetam ap diviem miljoniem eiro.

Ukrainas pilsoņi tika atbrīvoti no valsts nodevas apmaksas 2010. gada janvārī, savukārt Baltkrievijas pilsoņi – 2011. gada februārī. Principiāls lēmums par bezmaksas ilgtermiņa vīzu atcelšanu viņiem tika pieņemts, apspriežot budžeta stratēģiju 2019. gada pavasarī.

Pēc ministru domām, vīzu privilēģijas Ukrainas un Baltkrievijas pilsoņiem radīja Igaunijas darba tirgū nevienlīdzības situāciju. Darba devēji, kuri vēlētos pieņemt darbā strādniekus no citām valstīm, ārpus ES robežām, sāka izrādīt spiedienu uz valsti ar prasību atcelt nodevas par ilgtermiņa vīzu noformēšanu arī citu valstu pilsoņiem. Tagad situācija ir izlīdzināta.

Igaunijas sabiedrības bailes un kompleksus ukraiņu priekšā nosaka tas, ka, no vienas puses, peļņas nolūkos ieceļojošie ukraiņi palīdz attīstīt tās ekonomiku, jo ir gatavi strādāt par mazāku naudu, nekā vietējie iedzīvotāji, bet, no otras puses, tas samazina jau ierastās darbaspēka cenas Igaunijā un atņem darbu pašiem igauņiem.

Pēc temata

Igaunijas prezidente: Eiropa ir nogurusi no Ukrainas, bizness ar Krieviju ir svarīgāks
Igaunijas IeM vēlas atcelt bezvīzu režīmu ar Ukrainu "pseidoukraiņu" dēļ
Politologs: zināmu centienu gadījumā ukraiņi varētu ieņemt Igauniju no iekšienes
Esam vienkārši tūristi: ukraiņu viesstrādnieki izbrīnījuši Igaunijas nodokļu inspektorus

Galvenie temati