07:03 31 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Baltijā
Saņemt īso saiti
24

Lietuvas lauksaimniecības ministra un Ķīnas muitas pārvaldes pārstāvja sarunā tika apspriesti arī jautājumi par citu veidu produktu piegādēm ĶTR.

RĪGA, 24. septembris – Sputnik. Ķīna un Lietuva parakstījušas protokolu, kurā paplašināts eksportam atļauto zivju sugu saraksts, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz Lietuvas Lauksaimniecības ministrijas preses dienestu.

Lietuvas lauksaimniecības ministrs Andris Palionis kopā ar Ķīnas Galvenās muitas pārvaldes ģenerāldirektora vietnieku Hu Veju un Valsts pārtikas un veterinārā dienesta (VMVT) direktora vietnieku Mantasu Staškēviču parakstīja protokolu.

Dokuments paredz, ka sniegta atļauja eksportēt uz Ķīnas tirgu vēl sešu sugu zivis – Atlantijas mencu, Eiropas sardīni, Āfrikas skumbriju, parasto skumbriju, sardinellu un Atlantijas siļķi.

Tikšanās gaitā tika apspriestas arī liellopu gaļas un subproduktu, putnu, miežu, rapša un zirņu, medus, lopbarības eksporta atļaujas.

Tikšanās gaitā Hu Vejs uzsvēra, ka patērētāji Ķīnā augstu vērtē produktus no Lietuvas. Viņš norādīja, ka salīdzinājumā ar pagājušo gadu tirdzniecības apjoms pieaudzis par 128%.

Lauksaimniecības un pārtikas produkcijas eksports no Lietuvas uz Ķīnu sasniedzis 5,8 miljonus eiro. Ķīna ieņēmusi 55. vietu starp 147 valstīm Lietuvas eksporta apjoma ziņā. Lielu daļu eksportējamās produkcijas veido Lietuvas izcelsmes piens un piena produkti, iesala alus un citi alkoholiskie dzērieni, putraimi un mellenes.

Pēc temata

Lietuva vienojusies ar Ķīnu par jaunas produkcijas piegādēm
iNovuss festivāls Rīgā: kā lai uz plika ceļgala salīmē kopā biznesu
Kādā Viļņas bārā tika pamanīts Alibaba dibinātājs
Ceturtā daļa Latvijas produktu eksporta tiek nosūtīta uz Krieviju

Galvenie temati