02:45 03 Jūnijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1174
  • RUB76.8001
Baltijā
Saņemt īso saiti
41

Lietuvas pārstāvju izteikumi skan muļķīgi, kad viņus "piespiež pie sienas" un liek atskaitīties par cilvēktiesību ievērošanu valstī, norādīja politiskais analītiķis Aleksandrs Nosovičs.

RĪGA, 24. septembris – Sputnik. Viļņa ir sašutusi, ka Rietumiem kļūst zināms, kāda ir reālā situācija Lietuvā cilvēktiesību jomā. No tā izriet Lietuvas pārstāvju neadekvātā reakcija, intervijā Sputnik Lietuva konstatēja politiskais analītiķis Aleksandrs Nosovičs.

Viņš atklāja, ka cilvēktiesībām veltītajā EDSO sēdē Varšavā Krievijas pārstāvji ziņoja par cilvēktiesību pārkāpumiem un politisko disidentu vajāšanu Lietuvā. Pēc ziņojuma no Lietuvas delegācijas puses sekoja asa kritika.

"Pret mums uzstājās Lietuvas delegācijas vadītāja, kura, no vienas puses, paziņoja, ka mēs vēršam dezinformāciju pret Lietuvu, no otras puses, - atzina, ka Lietuvā patiešām aizliegts paust noteiktu viedokli par vēstures jautājumiem. Tie, kas šim aizliegumam nepiekrīt, var vērsties Lietuvas vai starptautiskajā tiesā un tur cīnīties par savām tiesībām paust viedokli," teica analītiķis.

Lietuvas pārstāves atbildi Nosovičs nosauca par sirreālistisku, jo, no vienas puses, viņas vārdi apliecināja, ka Krievijas žurnālisti saka patiesību, no otras – viņa apgalvo, ka tā esot dezinformācija.

"Atklāti sakot, nespēju aptvert, kā Lietuvas valstij galvā pastāv abas šīs ietas. Tā ir raksturīga Lietuvas pārstāvja uzstāšanās, kas liecina: Krievijas žurnālisti rīkojas pareizi. Lieta tāda, ka ilgus gadus Rietumos neviens nav kritizējis Baltijas valstis. Valdīja uzskats, ka tās ir izdarījušas pareizo vēsturisko izvēli, devušās pa pareizo ceļu, iestājoties NATO un Eiropas Savienībā," teica eksperts.

Pēc Nosoviča domām, Lietuvas vadība vienmēr līdzīgi reaģē uz publiskiem ziņojumiem par cilvēktiesību pārkāpumiem savā valstī un mēģina atrast citus vainīgos. Viņš atgādināja, cik sašutusi bija Baltijas valsts pārstāve par ziņojumu, kas izskanēja Eiropas Parlamentā.

"Atnāca Lietuvas pārstāve, un tāpat paziņoja, rupji sakot, ka mēs tikai melojam. Pie tam, neminot nekādus faktus, viņa nevis argumentēja savu viedokli, bet gan centās izspiest līdzjūtību, stāstīja, cik nelaimīgi esot lietuvieši, kā viņus deportējuši Staļina laikā, ka viņiem esot ļoti smaga vēsture, un ciešanas, ko pārdzīvojušas tūkstošiem lietuviešu ģimeņu nav nekādi salīdzināmas ar to dažu cilvēku stāvokli – Palecki, Meļu un pārējiem, par ko runā Krievijas pārstāvji," atzīmēja analītiķis.

Nosovičs uzskata, ka Lietuva nav pieradusi pie kritikas, un gadījumā, ja Viļņa tiek "piespiesta pie sienas", ja tai liek atskaitīties, katra valsts pārstāvju uzstāšanās izskatās muļķīgi.

Pēc temata

Viļņas mērijas darbinieks atlaists par "mežabrāļu" kritiku
"Hibrīdspiegošana": kā apturēt represiju konveijeru
Aļģirds Paleckis pastāstīja, uz ko viņa lietā cer Lietuvas prokurori

Galvenie temati