20:39 15 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1444
  • RUB81.0468
Baltijā
Saņemt īso saiti
42

Tallinā policijas darbinieki aizturēja sabiedriskās tiesību aizsardzības organizācijas "Igaunijas Krievu skola" vadītāju Mstislavu Rusakovu, viņa dzīvoklī notiek kratīšana, stāsta cīnītāja par krievu izglītību biedri.

RĪGA, 9. jūlijs – Sputnik. Tallinā policija aizturējusi nevalstiskās apvienības "Igaunijas Krievu skola" valdes priekšsēdētāju Mstislavu Rusakovu. Par to Sputnik Igaunija paziņoja apvienības pārstāve Alise Bļincova.

"Mstislavs ir aizturēts, policija ieradās pie viņa mājās otrdienas rītā. Pēdējo reizi viņš par sevi ziņoja ap plkst. 11:00," pastāstīja Bļincova.

Pēc viņas sacītā, pēdējā Rusakova ziņapamaiņas programmas īsziņā viņš uzrakstīja, ka viņam pie durvīm esot pieklauvējuši un paziņojuši, ka ir ieradušies no policijas.

"Pēc tam viņš vairs nebija neko ziņojis," piebilda sabiedriskā aktīviste.

Pazīstams jurists un tiesībsargs Sergejs Seredenko savā Facebook lapā pastiprināja, ka Rusakova dzīvoklī ieradusies policija. Pēc Seredenko sacītā, par to viņam paziņoja "Igaunijas Krievu skolas" valdes loceklis Oļegs Nazmutdinovs.

"Piezvanīja Oļegs Nazmutdinovs, pateica, ka pie Mstislava Rusakova šobrīd notiek kratīšana (lasi – grautiņš)," uzrakstīja tiesībsargs.

Ar ko ir saistīta policistu rīcība attiecībā pret "Igaunijas Krievu skolas" vadītāju, pagaidām nav zināms. Rusakova sievas Jūlijas telefons neatbild. Sputnik turpinās sekot līdzi notikumu attīstībai.

Pēc temata

DW: kā Latvija apvieno leģionāru maršus un Holokausta upuru piemiņas dienu
Nākamais ministrs sola modernu nacionālismu – bez krieviem
Nelieniet pie krieviem: deputāts pabrīdināja jauno ministru un atgādināja par Ukrainu
Krievijas ĀM komentēja krievvalodīgo tīmekļa lapu aizliegumu Lietuvā

Galvenie temati