02:55 12 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Baltijā
Saņemt īso saiti
57

Baltijas valstu politikas pamatā ir nacionālais aizvainojums, konstatēja profesors Nikolajs Meževičs.

RĪGA, 28. jūnijs – Sputnik. Lietuvas analītiķi laiduši klajā pārskatu, kas liecina: dzelzceļi valstī ir Kremļa ģeopolitiskās ietekmes ceļveži, un no tiem ir jāatbrīvojas, vēsta portāls Rubaltic. Krievijas Baltijas pētījumu asociācijas prezidents, ekonomikas zinātņu doktors Nikolajs Meževičs novēlēja Lietuvai panākumus tādas ieceres īstenošanai, it īpaši tāpēc, ka Krievijas ekonomika no tā necietīs.

"No visas sirds ceru, ka Lietuvas valdība ņems vērā ekspertu padomus un operatīvi demontēs visus dzelzceļus savā valstī, bet perspektīvā, līdz tūkstošgades beigām, beidzot uzbūvēs Rail Baltica," Meževičs ironiski konstatēja intervijā Sputnik Lietuva.

Eksperts atgādināja, ka ceļu Baltijas valstīs kļūst aizvien mazāk – visās trijās valstīs dzelzceļi tiek demontēti, nevis būvēti.

"Dzelzceļu kopējais garums trijās Baltijas valstīs jau sarucis par 20%. Ar ceļiem ekonomikas sabrukums ilgs vēl gadu desmitiem, bez ceļiem tas notiks daudz ātrāk," – uzsvēra eksperts.

Meževičs atzīmēja, ka Lietuvas, Latvijas un Igaunijas politiskās elites lēmumiem loģika nav piemērojama.

"Šeit ir nacionālie aizvainojumi, kultūras traumas, infantilisms, taču ne loģikas, ne vāciskā ekonomiskā aprēķina, ne britu pragmatiskās pieejas ekonomiskās sistēmas izveidē, ne arī ebreju uzņēmīguma, - šeit nekā tāda nav," – paskaidroja Meževičs.

Rail Baltica, Eiropas standarta dzelzceļu, kura vērtība lēsta aptuveni sešu miljardu eiro apmērā, plānots uzbūvēt no Tallinas cauri Baltijas valstīm līdz Varšavai. Provizoriskie aprēķini liecina, ka no Rīgas līdz Tallinai vilciens būs iespējams nokļūt 1 stundas 42 minūšu laikā, biļetes cena – 38 eiro. Aviobiļete šajā maršrutā patlaban maksā no 29 eiro, lidojums ilgst 50 minūtes.

Pēc temata

Lietuva parakstījusi deklarāciju par starptautiskās trases Via Carpatia attīstību
Lietuvas transporta ministrs pastāstīja ASV par Rail Baltica militāro nozīmi
RB Rail vadīs soms

Galvenie temati