19:07 29 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Baltijā
Saņemt īso saiti
38

Nelielajā Langes ciemā netālu no Tartu notika tradicionālās Aviācijas dienas – lielākais šada veida pasākums Baltijas valstīs. Par vienu no spilgtākajiem brīžiem kļuva slavenā augstākās pilotāžas meistara Jurģa Kairisa priekšnesums. Lietuviešu pilots savaldzināja skatītājus.

RĪGA, 10. jūnijs — Sputnik. Aviācijas dienas, kas 8.-9.jūnijā aizritēja Tartu pievārtē bija veltītas Igaunijas Gaisa spēku simt gadu jubilejas svētkiem. Skatītājiem bija sagatavota lidojumu programma, kultūras pasākumi, izpletņlēcēju priekšnesumi, aviācijas tehnikas prezentācija, bērniem – rotaļu laukumi un atrakcijas, portāla Sputnik Igaunija vēsta Jūlija Kaļiņina.

Традиционные Дни авиации в Эстонии
© Sputnik / Юлия Калинина
Tradicionālās Aviācijas dienas Igaunijā

Meistaru priekšnesumi – lēcieni ar izpletni, paraplanieristu demonstrācijas lidojumi, gaisa akrobātu Swedish Airshow lidojumi tika sagaidīti ar aplausiem. Skatītājus pārsteidza neticami skaistie un sarežģītie pilotāžas grupas Baltic Bees no Latvijas priekšnesumi, jo attālums starp lidmašīnām dažkārt nepārsniedza ne metru. Tika nodemonstrēts smagais iznīcinātājs Viggen 37 no Zviedrijas.

Традиционные Дни авиации в Эстонии
© Sputnik / Юлия Калинина
Tradicionālās Aviācijas dienas Igaunijā

Sestdien notika NATO patruļas grupas lidaparātu lidojums. Visu dienu notika helikopteru Robinson R44 un Agusta 139 demonstrācijas lidojumi. Tika parādīts arī muzeja jaunais eksponāts – britu iznīcinātājs Panavia Tornado F3 ar maināmu spārnu arhitektūru.

Fotogrāfs Jevgeņijs Ivanovs augstu novērtēja Aviācijas dienu organizācijas līmeni, tikai sūdzējās, ka par to pašu cenu (biļetes cena – 18 eiro – red.) nesen redzējis daudz lielāku skaitu lidmašīnu Normandijā. "Pirms divām nedēļām biju Normandijā, sabiedroto spēku desanta 75.gadskārtas svētkos. Tur bija trīsreiz vairāk lidmašīnu un citas tehnikas," viņš piezīmēja.

Таллиннец Евгений Иванов специально приехал посмотреть выступление литовского аса Юриса Кайриса.
© Sputnik / Юлия Калинина
Tallinietis Jevgeņijs Ivanovs īpaši ieradies, lai noskatītos lietuviešu meistara Jurģa Kairisa priekšnesumu

Jevgeņijs ir aizrāvies ar lidmašīnu fotogrāfijām un pastāstīja, ka īpaši atbraucis no Tallinas, lai noskatītos lietuviešu pilota Jurģa Kairisa priekšnesumu. "Es šeit esmu tikai Kairisa priekšnesuma dēļ, gribēju ieraudzīt īstu vispasaules līmeni," viņš paskaidroja.

Александр приехал из Таллинна посмотреть старые советские самолёты
© Sputnik / Юлия Калинина
Aleksandrs atbraucis no Tallinas, lai aplūkotu vecās padomju lidmašīnas

Tallinietis Aleksandrs tālo ceļu no galvaspilsētas līdz nelielajam ciemam Tartu pievārtē mērojis, lai aplūkotu vecās padomju lidmašīnas. Viņš bija ļoti gandarīts par Aviācijas muzejā redzamo aviotehnikas ekspozīciju. "Ļoti patika tas, ka šeit ir ne tikai NATO lidmašīnas, bet arī Varšavas līguma valstu tehnika. Padomju, poļu, čehoslovāku lidmašīnas," konstatēja Aleksandrs.

Традиционные Дни авиации в Эстонии
© Sputnik / Юлия Калинина
Tradicionālās Aviācijas dienas Igaunijā

Pasākumā, kas tiek organizēts kopš 2006.gada, piedalās piloti no Igaunijas, Beļģijas, Lielbritānijas, Somijas, Zviedrijas, Latvijas un Lietuvas. Aviācijas dienu galvenie organizatori – Igaunijas Aviācijas muzejs un Igaunijas Aviācijas akadēmija.

Pēc temata

Augstākā pilotāža: "Berkuti" organizējuši aviācijas šovu par godu savai jubilejai
Krievijas pilots taisa "mucu": video no iznīcinātāja kabīnes
"Russkije vitjazi" parādīja augstākās pilotāžas elementus video no pilota kabīnes
Debesu iemītnieki: Ādažu aerodroms svin desmit gadu jubileju

Galvenie temati