08:12 09 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Baltijā
Saņemt īso saiti
55

Aizturēti divi cilvēki, kuri par atlīdzību nodarbojās ar psihotropo vielu kontrabandu no Latvijas uz Lietuvu.

RĪGA, 22. maijs – Sputnik. Viļņas kriminālisti aizturējuši lielu narkotiku un psihotropo vielu kravu no Latvijas, kuru kopējā vērtība sastāda aptuveni pusmiljonu eiro, vēsta Sputnik Lietuva.

Aizritējušajā svētdienā policisti veica specoperāciju Lietuvas galvaspilsētā un aizturēja vīrieti sakarā ar aizdomām par kontrabandu. Kratīšanas laikā viņa mašīnā tika atrastas slēptuves, kurās atradās apmēram 15,5 kilogrami ekstazī tablešu un 1,5 kilogrami metamfetamīna pūlvera.

Vēlāk tika aizturēti divi cilvēki, kuri par atlīdzību nodarbojās ar psihotropo vielu kontrabandu no Latvijas uz Lietuvu. Tiesībsargājošo iestāžu darbinieki veica kratīšanu aizdomās turamo mājās un transportlīdzekļos.

Aizturētajiem tika izvirzītas aizdomas par nelikumīgu psihotropo vielu pārvaldīšanu un to kontrabandu īpaši lielā apmērā. Pagaidām pēc tiesas lēmuma viņi ir arestēti uz trīs mēnešiem.

Aizdomās turamajiem var draudēt līdz pat 15 gadiem ilgs cietumsods.

Narkotiku kurjeri bieži izmanto Baltijas valstis narkotiku tranzītam uz Eiropu no Āzijas un atpakaļ. Tā, piemēram, no Eiropas uz Āziju caur Baltiju parasti ved hašišu, marihuānu un kokaīnu, savukārt no Āzijas uz Eiropu transportē heroīnu.

Saskaņā ar Eiropas narkotiku un narkomānijas monitoringa centra (EMCDDA) datiem, Latvijā, Lietuvā un Igaunijā pieaug atkarīgo no narkotikām skaits un kļūst biežāki nāves gadījumi pārdozēšanas rezultātā. Par populārākajām narkotikām Latvijā kļuvušas kaņepes, kokaīns, metamfetamīns un amfetamīns, par ko liecina konfiskāciju statistika.

Pēc temata

Latvija ir viena no sankcijas preču piegādātāju uz Krieviju līderiem
Krievija atgrieza Latvijai kravas mašīnu ar sankciju sieru
Kontrabandisti ieveda Latvijā cigaretes gāzes cisternā

Galvenie temati