20:33 17 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2123
  • RUB89.0364
Baltijā
Saņemt īso saiti
54

Igaunijas Veterinārā un pārtikas departamenta pārstāvji pastāstīja, ar kādiem mērķiem valsti apmeklēs Rosseļhoznadzor inspektori.

RĪGA, 23. aprīlis — Sputnik. Krievijas Veterinārās un fitosanitārās kontroles federālā dienesta (Rosseļhoznadzor) inspektoru grupa apmeklēs Igauniju, lai pārbaudītu valsts zivrūpniecības uzņēmumus, kuri vēlas eksportēt produkciju uz Krievijas tirgu, vēsta Sputnik Igaunija.

Rosseļhoznadzor speciālisti uzturēsies Igaunijā līdz 26. aprīlim, paziņoja Igaunijas Republikas Veterinārā un pārtikas departamenta (Veterinaar- ja Toiduamet) preses dienests.

Pārbaude skar četras ražotnes Sāremā, Pērnavas un Harju apriņķos. Saskaņā ar inspekcijas rezultātiem Rosseļhoznadzor speciālisti pieņems atbilstošu lēmumu.

Igaunijas Veterinārā un pārtikas departamenta vadītāja vietnieks Olevs Kalda apliecināja, ka zivrūpniecības uzņēmumi Igaunijā ir ļoti ieinteresēti uzsākt savas produkcijas piegādes Krievijas tirgū. Taču, atzīmēja iestādes pārstāvis, patlaban Maskavas atļauju zivju izstrādājumu eksportam uz Krieviju saņēmis tikai viens uzņēmums Igaunijā.

Iepriekš vēstīts, ka aizliegums zivju produkcijas piegādēm Krievijā no Igaunijas un Latvijas tika ieviests 2015. gada jūnijā. Šo soli Rosseļhoznadzor pamatoja ar sistemātiskiem pārkāpumiem, ko resors fiksējis pārbaužu gaitā, kā arī sakarā ar kancerogēnās vielas – benzopirēna saturu produkcijā.

Sankcijas produkcijas iznīcināšana. Foto no arhīva
Управление Россельхознадзора по Брянской области

Pastāv arī ierobežojumi, kas saistīti ar Briseles politiku un atbildei uz Eiropas Savienības ieviestajām sankcijām noteikto embargo. Šī iemesla dēļ uz Krieviju teorētiski iespējams eksportēt tikai konservus.

2017. gada decembrī Rosseļhoznadzor atcēla ierobežojumus produkcijas eksportam uz Krievijas tirgu, kas iepriekš tika noteikti Igaunijas zivrūpniecības uzņēmumam DGM Shipping. Tas ir vienīgais igauņu zivju apstrādes uzņēmums, kas pārstāvēts Krievijā.

Pēc temata

Neēd, bīstami: Baltijas zivju organismā konstatētas nāvējošas vielas
"Brīvais vilnis": zaudējumi mazāki, taču bez šprotu eksporta uz Krieviju ir smagi
Krievija var attiecināt dubultu aizliegumu uz Baltijas šprotēm
Krievija ir līdzās, bet pārdot nevar: zemnieki vēlas palielināt likmes

Galvenie temati