00:28 14 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1329
  • RUB80.1470
Baltijā
Saņemt īso saiti
72

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida apliecināja: apgalvojumi par to, ka igauņi saskata draudus krievu valodā un tās nesējos, neatbilst patiesībai.

RĪGA, 22. aprīlis — Sputnik. Krievu valoda nerada nekādus draudus, programmas "Maskava. Kremlis. Putins" ēterā paziņoja Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida, informēja Sputnik Igaunija.

"Žurnālistiem, kam šķiet, ka mēs, igauņi, uzskatām krievvalodīgos par demokrātijas nīdējiem, es vienmēr saku, ka tā nav taisnība," – Igaunijas valsts vadītājas vārdus citēja RIA Novosti.

Kersti Kaljulaida paskaidroja, ka viņas valstī dzīvojošie krievi un krievvalodīgie ir cilvēki, "kuri mīl savu brīvību, neatkarīgi no tā, kādā valodā runā".

Komentējot savu tikšanos ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, Igaunijas prezidente atzina, ka dialogs ir jāturpina.

"Ar kaimiņiem vajag sarunāties, pat ja mums ir domstarpības," – uzsvēra Kaljulaida.

Iepriekš vēstīts, ka 18. aprīlī Krievijas prezidents Vladimirs Putins tikās ar Igaunijas valsts vadītāju Kersti Kaljulaidi, kura uzturējās Maskavā darba vizītē. Abi valstu vadītāji sarunā izmantoja savas dzimtās valodas, Kaljulaidas tulka lomā bija Igaunijas vēstniecības Krievijā kultūras atašejs Dimitrijs Mironovs.

Preses konferencē pēc tikšanās Kersti Kaljulaida pastāstīja, ka uzaicinājusi Vladimiru Putinu apmeklēt Igauniju 2020. gadā, kad Tartu notiks Somugru tautu kongres. Viņa atklāja, ka aprunājusies arī ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu un pastāstījusi viņam par Igaunijas plāniem kļūt par ANO Drošības padomes pagaidu locekli.

Pēc temata

Prezidentu tikšanās: skaidrs, ka Putins negrasās vienkārši padzert tēju ar Kaljulaidu
Latviešu eksperts pozitīvi novērtēja Kaljulaidas tikšanos ar Putinu Maskavā
Puškovs par "mūžīgā vakardienā iestrēgušām" Latviju un Lietuvu: lai turpina sēdēt bunkuros
Igaunijas prezidente apvainojas, kad viņas klātbūtnē krievvalodīgos nosauca par "draudu"

Galvenie temati