04:43 11 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Baltijā
Saņemt īso saiti
93

Kersti Kaljulaida viesosies Maskavā šodien, 18. aprīlī, tā būs pirmā Igaunijas prezidenta vizīte Krievijā daudzu gadu laikā.

RĪGA, 18. aprīlis – Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins 18. aprīlī tiksies ar Igaunijas kolēģi Kersti Kaljulaidu. Valstu vadītāji apspriedīs divpusējās attiecības un stabilitātes un drošības uzturēšanu Baltijas reģionā, paziņoja Kremļa preses dienests. Saskaņā ar Igaunijas aizsardzības ministra, bijušā vēstnieka Krievijā Jiri Luika prognozēm, tikšanās būs sarežģīta.

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida 18. aprīlī viesosies Maskavā darba vizītē. Viņa atklās restaurētu republikas vēstniecības vēsturisko ēku. Sakarā ar Kaljulaidas vizīti Maskavā Igaunija nosūtīja Krievijas ĀM notu ar tikšanās lūgumu ar Vladimiru Putinu. Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs apstiprināja, ka šāda tikšanās tiek plānota.

"Pārrunu laikā plānots apspriest divpusējo attiecību esošo stāvokli un perspektīvas tirdzniecības un ekonomikas un kultūras un humanitārajā nozarē, apmainīties viedokļiem par stabilitātes un drošības uzturēšanas tematiku Baltijas reģionā," paziņoja Kremļa preses dienests.

Sarežģītā tikšanās

Pirms Kaljulaidas vizītes Maskavā Aizsardzības ministrijas vadītājs un bijušais Igaunijas vēstnieks Krievijā Jiri Luiks ERR intervijā pauda uzskatu, ka Kersti Kaljulaidai gaidāma neparasta saruna ar Krievijas līderi Vladimiru Putinu.

"Skaidrs, ka tikšanās ar Krievijas valsts līderi tā vai citādāk, būs grūta," pateica Luiks, piebilstot, ka Krievijas līderi vienmēr ir labi sagatavoti tikšanās reizēm ar saviem ārvalstu kolēģiem.

"Skaidrs, ka Krievija arī atnāks uz pārrunām ar savu darba dienas kārtību. Krievijas diplomātijai ir raksturīgs lielāks saturīgums. Tā, ka vienkārši padzers tēju, nebūs. Krievija vienmēr ir ļoti labi sagatavota un ir gatava iedziļināties detaļās, kad rosina konkrētus jautājumus," uzsvēra Luiks.

Viņā atzīmēja, ka Maskavā ir Igaunijai netīkami temati. Bez šaubām, tiks runāts par krievvalodīgo stāvokli Igaunijā, un, pēc Luika vērtējuma, par vienu no tematiem var kļūt Baltijas valstu atslēgšanās no BRELL enerģijas loka un sinhronizācija ar kontinentālās Eiropas tīkliem.

"Desinhronizācija – tas ir temats, kuru Putins vairākkārt ir rosinājis, jo tā tostarp prasa arī Krievijas investīcijas. Un šeit Igaunijai arī ir konkrēta interese," pateica Luiks.

Taču aizsardzības ministrs uzsvēra, ka līdz galam nav zināms, kas notiks tikšanās laikā, jo atšķirībā no parastas rietumvalstu prakses, kad jau iepriekš tiek dots priekšstats par pārrunu mērķiem, Maskava to nedara. "Krievija var rīkoties negaidīti," pateica Luiks.

Pēc temata

Zaharova devusi padomu Igaunijai pirms Kaljulaidas vizītes Maskavā
Putins piekrita tikties ar Igaunijas prezidenti: Kaljulaidai sniedz padomus, kas jālūdz
Igaunijas prezidentes kanceleja lūgusi ieplānot tikšanos ar Putinu
Igaunijas prezidente nolēmusi doties vizītē uz Krieviju

Galvenie temati