13:55 31 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Baltijā
Saņemt īso saiti
Notikumu apskats ar Armenu Gasparjanu (53)
97

Baltijas valstis visiem spēkiem pūlas demonstrēt negatīvu attieksmi pret visu krievisko, uzskata Armens Gasparjans.

RĪGA, 17. februāris – Sputnik. Lietuva rīkojas saskaņā ar tehnoloģiju "vispirms paziņot par iejaukšanos, pēc tam lepni aiziet", intervijā Sputnik Lietuva pastāstīja politologs un žurnālists Armens Gasparjans.

"Galvenais – apsūdzēt, bet tu pēc tam taisnojies. Pie tam visi tavi paziņojumi par to, ka mēs šeit nestrādājam vai vispār runājam par kaut ko citu, nevienu neinteresē. Pēdējo gadu politikas modelis ir parādījis, ka tu vari teikt visu, ko vēlies, atradīsies divi simti muļķu, kuri tevi tiražēs, un tas kļūs par absolūtu patiesību," – norādīja Gasparjans.

Politologs uzsvēra, ka Baltijas valstis vienmēr ir tiekušās būt radikālākas nekā visa Eiropa.

"Viņi taču demonstrēja piemērus savai simtprocentīgi negatīvajai attieksmei pret visu krievisko," – piezīmēja politologs.

Aizvadītajā nedēļā Lietuvas Valsts drošības departaments (VDD) un Aizsardzības ministrijas operatīvo dienestu otrais departaments publicēja pārskatu par nacionālās drošības apdraudējumiem. Starp "draudiem" viņi minējuši Krieviju, Baltkrieviju un Ķīnu.

Lietuvas specdienesti paziņoja, ka "Krievijas izlūkdienests" vāc informāciju, kaitē IT sistēmu darbam un pievienojas ietekmes operācijām. Viņu galvenais mērķis it kā esot politiskā un ekonomiskā informācija par Lietuvu.

Piemēram, kāda Krievijas kompānija tika apsūdzēta par "Lietuvas kartogrāfisko datu vākšanu", taču pats uzņēmums tamlīdzīgus pārmetumus atspēkoja un paziņoja, ka tam nav nekādas saiknes ar Baltijas valsti.

Iepriekš politiskais analītiķis Aleksandrs Nosovičs intervijā Sputnik Lietuva pastāstīja, ka Lietuvas valdība sava politiskā režīma pamatos likusi "bailes no Krievijas". Pie tam pats specdienestu pārskats ir tikai politiskā reklāma.

Temats:
Notikumu apskats ar Armenu Gasparjanu (53)

Pēc temata

Lietuvas premjers tiek turēts aizdomās par "spiegu skandāla" paplašināšanu saviem mērķiem
"Hibrīdspiegošana": kā apturēt represiju konveijeru
Baltijas sērfings: 2018. gada militārais iznākums
Baltkrievija ieteikusi Lietuvai atvēsināt "kareivīgo degsmi"

Galvenie temati