02:26 04 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Baltijā
Saņemt īso saiti
60

Daļa Grībauskaite ir neapmierināta: Lietuvas Ministru kabinetā nav nevienas sievietes.

RĪGA, 24. janvāris – Sputnik. Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite kritiski izvērtēja valsts "vīrišķīgo" valdību un paziņoja, ka sievietēm republikā neļauj aktīvi piedalīties politisko lēmumu pieņemšanā, vēsta Sputnik Lietuva.

Pēc nesenajām pārmaiņām Lietuvas valdībā visus ministru posteņus ieņēmuši vīrieši. Vakants palicis tikai vides ministra postenis, taču arī tad, ka to ieņems sieviete, Lietuva paliks autsaideros ES – parasti ES valstu valdībās sievietes ieņem aptuveni trešo daļu posteņu.

Daļa Grībauskaite ir pirmā prezidente Lietuvas vēsturē, Pasaules līderu sieviešu padomes vadītāja. Žurnāls Forbes regulāri iekļauj viņu 100 ietekmīgāko pasaules sieviešu sarakstā, un politiķe nevarēja neizpaust savu neapmierinātību šajā aspektā.

Valsts vadītāja norādīja, ka 2018. gadā par 25% ir krities sieviešu skaits vadošajos posteņos 500 lielākajās kompānijās pasaulē. Globālā tendence ir manāma arī Lietuvā.

"Jau tas (sieviešu trūkums ministru posteņos – red.) ir visai kritiski. Acīmredzams, tas nebūs viens no patīkamākajiem jautājumiem, ja man nāksies uz to atbildēt. Turklāt agrāk mums bija gan Seimas spīkere, gan sievietes-ministres nopietnos posteņos. (..) Acīmredzot, tā ir arī viena no potenciālajām problēmām, jo mēs neļaujam sievietēm aktīvām piedalīties lēmumu pieņemšanas procesā Lietuvā," – viņa uzsvēra.

Daļa Grībauskaite uzskata, ka pašreizējā situācijā atbildīga ir valdošā partija "Lietuvas Zemnieku un zaļo savienība", kā arī premjerministrs Sauļus Skvernelis.

Pēc temata

Vīriešu un sieviešu algu nevienlīdzība Latvijā ir augstāka, nekā vidēji ES
"Mana dzīve, mana izvēle": Rīgā notika sieviešu tiesību aizsardzības gājiens
Sievietes-darbaholiķes vairāk pakļautas diabēta riskam
Latvija un Lietuva ir Eiropas Savienības līderes pēc sieviešu-zemnieku skaita

Galvenie temati