12:45 26 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.0910
  • RUB78.2874
Baltijā
Saņemt īso saiti
48

Par galveno iemeslu veikala atvēršanai Latvijas galvaspilsētā tīkla dibinātājs sauc pārāk augstas cenas vietējos veikalos.

RĪGA, 12. janvāris – Sputnik. Igauņu tirdzniecības tīkls Alko 1000, kurš strādā Latvijā un Igaunijā, šogad plāno atvērt veikalus abās galvaspilsētās – Rīgā un Tallinā, raksta avīze Postimees.

Galvenais veikala atvēršanas iemesls Rīgā – lielais uzcenojums Latvijas veikalos. Pretsvarā tiem Alko 1000 tīklam ir noliktavu tipa veikali, kur prece nestāv uz letēm, bet gan uz paletēm, pēc zemākām cenām.

Tai pašā laikā, kā paziņoja Alko 1000 dibinātājs Einars Visnapū, galvenais noieta tirgus ir un paliek Igaunija. Šobrīd tīkla veikali ir Ainažos, Valkā, pie Lietuvas robežas ar Saločiem, Tartu, Viru un Viljandi. Šodien Alko 1000 meklē iespēju veikala atvēršanai Tallinā.

Taču Valkā Alko 1000 vīna veikala pircēju absolūtais vairākums ir Igaunijas iedzīvotāji, savukārt reizi nedēļā no Tallinas ostas uz Alko 1000 veikaliem Valkā un Ainažos tika organizēts tiešais autobusa reiss.

Strauja alkohola akcīzes nodokļa palielināšanās Igaunijā pēdējo gadu laikā novedusi pie pierobežas tirdzniecības aktivizēšanās.

Pēc temata

Nav iemesla neiedzert: alkohola pārmērīgas lietošanas paradokss Latvijā
Anonīmais alkoholiķis: Latvijā dzērāji bieži "uzkāpj uz korķa"
Zinātnieki: alkohols pagarina dzīvi cilvēkiem ar slimu sirdi
Noskaidrojies, kādas summas Latvijā atvēl pārtikai un alkoholam

Galvenie temati