08:56 23 Februāris 2020
Tiešraide
  • USD1.0801
  • RUB69.5480
Baltijā
Saņemt īso saiti
68

Gada laikā Krievijā tika aizturēts apmēram tūkstotis ārzemnieku, kuri, iztēloties par futbola līdzjutējiem, centās iekļūt tuvākās Eiropas valstīs. Vairāki simti cilvēki tika aizturēti ceļā uz Igauniju.

RĪGA, 28. decembris – Sputnik. Pasaules čempionāts piesaistīja Krievijā ne vien šī sporta veida cienītājus, bet arī liekēžus, kuri centās iekļūt Eiropas valstu kaimiņzemēs ar līdzjutēja pases (Fan-ID) palīdzību. Tostarp, Igaunijā, vēsta Sputnik Igaunija.

Saskaņā ar FDD Robežkontroles pārvaldes (RP) datiem, kopumā gada laikā Sanktpēterburgā un Ļeņingradas apgabalā tika aizturēti 850 viltus "līdzjutēji" – vairums atzinās, ka izmantoja Krieviju kā tranzītvalsti iekļūšanai Eiropas Savienībā. Aizturēto vidū – arābu un Tuvo Austrumu valstu pilsoņi, Āfrikas kontinenta un Dienvidāzijas valstu iedzīvotāju, raksta "Fontanka.ru".

Lielākā daļa (550) no viņiem centās nokļūt Somijā, pārējie virzījās uz Igauniju. Kā norādīja FDD RP, potenciālie migranti, mēģinājumos šķērsot Krievijas un Eiropas robežas, parasti, aprobežojās vien ar ziņām no Interneta un kinofilmām. Tikai nedaudziem no viņiem bija zināms, ka par nelikumīgu Krievijas robežas šķērsošanu draud atbildība.

Līdz pierobežas zonai un robežai no visiem simtiem izdevies nokļūt vien dažiem desmitiem migrantu-"līdzjutēju". Tuvāk gada beigām ārzemnieku plūsma, kuri cenšas futbola līdzjutēju aizsegā nelegāli nokļūt no Krievijas Eiropā, samazinājās, paziņoja FDD RP.

Migranti
Sputnik, Мария Шелудякова

Daļa Āfrika un Tuvo Austrumu valstu piederīgo ieradās Krievijā futbola līdzjutēju aizsegā tikai lai noformētu Fan-ID, kuram, pēc viņu domām, bija jākļūst par "ieejas biļeti" Eiropas Savienībā. Paziņojumi par nelegālo migrantu centieniem nelikumīgi nokļūt no Krievijas uz Igauniju medijos šogad parādījās diezgan regulāri.

Saskaņā ar Igaunijas Policijas un Robežsardzes departamenta datiem mazāk nekā mēnesi pēc pasaules čempionāta beigām Igaunijas robežsargi novērta apmēram 50 gadījumus, kad ārzemnieki centās iekļūt valstī ar līdzjutēja pasi.

Saskaņā ar Krievijas datiem, tajā pašā periodā robežsargi aizturēja apmēram 120 šādus likumpārkāpējus.

Pēc temata

Putins pastāstījis par miljoniem kiberuzbrukumu mēģinājumu PČ laikā
Lietuvas ĀM vadītājs atzina, ka PČ 2018 boikots izgāzies
Futbola fans kaunina britu medijus pēc brauciena uz Krieviju

Galvenie temati