02:04 01 Jūnijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Baltijā
Saņemt īso saiti
35

Igaunijas vieglo alkoholisko dzērienu pārdošanas apjoms Latvijā pēdējo divu gadu laikā ir pieaudzis 70 reizes.

RĪGA, 19. oktobris — Sputnik. Igaunijas alkoholisko dzērienu ražotāju lielākie klienti tagad nav Igaunijas tirdzniecības tīkli, bet alkohola pārdevēji Latvijas pierobežas rajonos, raksta Baltic Course.

Igaunijas vieglo alkoholisko dzērienu pārdošanas apjoms Latvijā pēdējo divu gadu laikā ir pieaudzis 70 reizes.

"Ja 2016. gadā Latvijā tika pārdots pusmiljons litru alus un sidra, tad šogad mēs prognozējam pārdošanas apjomu 35 miljonu litru apmērā," - žurnālistus informēja Saku Alus darītavas valdes priekšsēdētājs Jans Hjarmss.

Pēc Hjarmsa vārdiem, alkoholisko dzērienu tirdzniecība Latvijas dienvidu pierobežā joprojām tikai aug, bet Igaunijas ziemeļu robežā samazinās. Turklāt pierobežas tirdzniecības daļa Latvijas robežā sastāv 35% no alus iekšzemes patēriņa un 30% no stiprā alkohola iekšzemes patēriņa.

Alus un sidra pārdošanas apjomi Igaunijā samazinājās par 18%, bet stipra alkohola - par 23%. Pārdošanas apjomi Igaunijas ziemeļu robežā atkarībā no preču grupas samazinājās 1,5-3 reizes.

"Akcīzes politikas dēļ mēs esam zaudējuši somu tūristu segmentu uz kuģiem, ostas veikalos un viesnīcās, šis zaudējums ir radījis būtisku triecienu dzērienu rūpniecībai," – pateica Hjarmss un piebilda, ka, skaitot kopā akcīzes un apgrozījuma nodokli, Igaunija gadā zaudē 100 miljonus eiro.

Saku Alus darītava ir viens no lielākajiem alus ražotājiem Igaunijā.

Strauja akcīzes nodokļa likmju palielināšana alkoholam Igaunijā pēdējos gados veicinājusi pierobežas tirdzniecības aktivizēšanu. Cena vienādiem alkoholiskajiem dzērieniem var būtiski atšķirties Igaunijā un Latvijā, kur akcīzes nodoklis ir trīs reizes zemāks, tāpēc daudzi Igaunijas iedzīvotāji arvien biežāk iegādājas alkoholu Latvijā, kas rada lielus zaudējumus Igaunijas mazajiem veikaliem.

Pierobežas pilsētā Valka Latvijā lielākā daļa vīna veikala Alko 1000 pircēju ir Igaunijas iedzīvotāji, turklāt reizi nedēļā no Tallinas ostas tiek organizēts tiešs autobusu reiss uz Alko 1000 veikaliem Valkā un Ainažos.

Pēc temata

Divi miljoni eiro: kaitīgi ieradumi un azartspēles uzturēs kultūru Latvijā
"Jums tikai viskiju, vai pavizināsimies?": Ventspilī atklāts alkotaksometru tīkls
Zinātnieki izskaidrojuši, kādēļ pusaudžiem ir bīstami smēķēt un lietot alkoholu

Galvenie temati