03:40 25 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB91.1009
Baltijā
Saņemt īso saiti
Nejaušā spāņu raķete (9)
34

Kļūdaini startējušās kaujas raķetes domājamajā piezemēšanas zonā veiktā rūpīgā pārbaude nav devusi rezultātu – karavīri nav atraduši ne pašu raķeti, ne tās fragmentus.

RĪGA, 12. augusts — Sputnik. Igaunijas karavīri ar metāla detektoru palīdzību Endla rezervātā pārmeklēja zonu aptuveni 600 kvadrātmetru platībā. Vēl 200 hektāri tika pārbaudīti vizuāli, vēsta Sputnik Igaunija, atsaucoties uz Igaunijas Aizsardzības spēku preses dienestu.

Meklējumu vadītājs, Igaunijas aizsardzības spēku Atmīnēšanas centra priekšnieks kapteinis Karmo Sārs pastāstīja, ka ar ekskavatoru palīdzību noņemts augšējais augsnes slānis aptuveni pusmetra dziļumā. Taču iecirkņa turpmākā pārmeklēšana ar detektoru palīdzību rezultātus nav devusi.

Sociālā tīkla Facebook logotipa atspulgs cilvēka acī
© Sputnik / Наталья Селиверстова

"Ņemot to vērā, varam teikt, ka, pēc mūsu domām, kontrolējamajā teritorijā raķete nav piezemējusies," – teica virsnieks. Tā kā raķete iepriekšējā meklējumu zonā nav atrasta, virszemes meklējumus nolemts pārtraukt. Igaunijas GKS komandieris pulkvedis Rijvo Valde norādīja, ka meklēšana turpināsies ar lidaparātu palīdzību.

Iepriekš vēstīts, ka 7. augustā Spānijas GKS iznīcinātājs Eurofighter nejauši palaida "gaiss-gaiss" klases raķeti AMRAAM. Incidents notika Igaunijas dienvidu daļā. Nākamajā dienā Igaunijas karavīri atrada pazudušās raķetes kritiena vietu mazapdzīvotā teritorijā Endla dabas rezervātā. Raķetes kritiena vietā kūdras purvā izcēlās ugunsgrēks.

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass nosauca notikušo par "briesmīgu incidentu" un pauda pārliecību, ka Igaunijas Aizsardzības spēki sadarbībā ar sabiedrotajiem NATO noskaidros visas tā nianses un darīs visu iespējamo, lai novērstu tamlīdzīgu notikumu atkārtošanos.

Temats:
Nejaušā spāņu raķete (9)

Pēc temata

NATO kaujas raķete Igaunijā varēja notriekt airBaltic lidmašīnu
Igaunijā nokritusī NATO raķete radījusi ugunsgrēku dabas rezervātā
Spāņu iznīcinātājs nejauši palaidis kaujas raķeti virs Igaunijas

Galvenie temati