22:50 21 Janvāris 2019
Tiešraide
  • USD1.1362
  • RUB75.4270
Cietums

ECT paziņos spriedumu lietā par CIP slepeno cietumu Lietuvā 31. maijā

CC0 / pixabay
Baltijā
Saņemt īso saiti
28

2016. gadā Lietuvas varas iestādes paziņoja Eiropas tiesā, ka nekāda slepena CIP cietuma republikas teritorijā neesot bijis.

RĪGA, 27. maijs — Sputnik. Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) jaunnedēļ paziņos savu lēmumu lietā par Lietuvā iespējamo slepeno CIP cietumu, vēsta Sputnik Lietuva ar atsauci uz iestādes prese paziņojumu.

Saskaņā ar Hāgas Starptautiskās tiesas prokurora Fatu Bensudas ziņojumu, CIP slepenais cietums varēja atrasties Antaviļu ciematā, kur no 2004. līdz 2006. gadam, iespējams, turējuši gūstā Al Qaeda locekļus.

Lietuvas Seima Nacionālās drošības un aizsardzības komiteja paziņoja, ka bija cietuma esamības pazīmes, taču, vai tajā bija ieslodzītie, tā arī palika nezināms, tostarp, tādēļ, ka ASV atteicās sniegt informāciju šajā jautājumā.

Terorismā apsūdzētais Saūda Arābijas pilsonis Abu Zubaida vērsās ar prasību ECT, kurā pastāstīja par necilvēcīgiem uzturēšanas apstākļiem un spīdzināšanu CIP slepenajā cietumā Lietuvā.

2016. gadā Baltijas republika uzstājās tiesā, kur paziņoja, ka valsts teritorijā neesot nekāda Amerikas specdienestu slepenā cietuma. Pēc Lietuvas ierēdņu sacītā, pirms desmit gadiem ASV ieveda valstī sakaru aprīkojumus, nevis ieslodzītos.

ECT lēmums tiks paziņots 31. maijā atklātā sēdē Strasbūrā.    

Pēc temata

Igaunijas cietumos tiks aizliegta smēķēšana
Cietumā Lielbritānijā izcēlies ieslodzīto dumpis

Galvenie temati