20:42 22 Februāris 2020
Tiešraide
  • USD1.0801
  • RUB69.5480
Baltijā
Saņemt īso saiti
18

Svētdien Mārdu pilsētas kapos tika pārapbedīts septiņdesmit viens Sarkanās armijas karavīrs.

RĪGA, 7. maijs — Sputnik. Svētdien netālu no Tallinas – Mārdu pilsētas kapu memoriālā tika pārapbedīts 71 Sarkanās armijas karavīrs, kuri gājuši bojā, atbŗīvojot Igauniju no fašistiem, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz pilsētas mērijas sniegto informāciju.

Mārdu mērs Vladimirs Arhipovs uzsvēra, ka pilsēta ciena vēsturisko piemiņu un no visas sirds godā cilvēkus, kuri atdevuši savu dzīvību cīņā ar fašismu.

"Otrais pasaules karš aiznesa milzum daudz dzīvību, tas skāra gandrīz ikvienu ģimeni un līdz šim laikam atbalsojas daudzu šodien dzīvojošo cilvēku sirdīs. Reizi gadā mēs pulcējamies šeit, dažādu vecumu un tautību cilvēki, lai atcerētos un godātu šajā briesmīgajā karā bojāgājušo piemiņu, kā arī paust savu cieņu veterāniem," – teica mērs.

Pārapbedīšanas ceremonijas Mārdu memoriālā norit ik gadus kopš 2005. gada – šogad tā notika jau trīspadsmito reizi. Tagad Mārdu kapu memoriālā mūža mierā guldīti 1070 karavīri, kuri gājuši bojā Igaunijas teritorijā Otrā pasaules kara laikā. Meklējumus ik gadus veic militāri vēsturiskās apvienības "Vironija" un militāri vēsturiskā kluba "Front Line" aktīvisti.

Pēc temata

Lestenē pārapbedīti pie Pleskavas atrastie kareivji
Karavīru brāļu kapi Latvijā
Salaspils Garnizona kapu noslēpumi
Sestdienas talkai pulcējās Salaspils Garnizona kapu aizstāvji

Galvenie temati